Kultura povezala tri občine
7.2.2010 | 08:40
Šentrupert - Sinoči je kljub zimskim vremenskim razmeram slavnostna akademija občin Trebnje, Šentrupert in Mokronog-Trebelno počastitev kulturnega praznika privabila lepo število ljubiteljev kulture, ki so dvorano šentrupertskega doma kulture napolnili skoraj do zadnjega kotička. Večer so obogatile tri legende slovenskega dramskega gledališča, vse nosilke Borštnikovega prstana, Iva Zupančič, Ivanka Mežan in Štefka Drolc z izjemno interpretacijo poezije Mile Kačič.
O pomenu kulture na vseh ravneh življenja so v svojih nagovorih opozorili župani Anton Maver, Alojzij Kastelic in Rupert Gole, slavnostna govornica Petra Krnc, predsednica Sveta Območne izpostave JSKD Trebnje, pa se je ozrla predvsem na kulturo in njen položaj v dolini Temenice in Mirne. V vseh treh občinah je po podatkih Zveze kulturnih društev Trebnje dejavnih 21 kulturnih društev, ki imajo 20 sekcij, vanje pa se vključuje pisana paleta ljudi.
"Člani kulturnih društev se ne menimo za meje, ki jih nekateri rišejo na zemljevide in v glave. Prihajamo iz različnih krajev, naš delovnik napolnjujejo raznolike stroke in zaposlitve, naša idejna in verska prepričanja so pestra, znamo pohvaliti in pokritizirati, sprejemamo dobronamerno kritiko… Društva združujejo tiste, ki ljubimo svet umetnosti v vsej njegovi raznolikosti, ki želimo dati košček sebe za nasmeh in zadovoljstvo na obrazu drugega," je med drugim dejala in ugotovila, da so praviloma prireditve, v katere člani društev vlagajo toliko svoje energije in časa, slabše obiskane, in pridala, da je temu najverjetneje krivo tudi pomanjkanje primernega kulturnega objekta, pa čeravno imajo kraji bolj ali manj urejene prostore, a so premajhne za kakšna večja druženja.
Na prireditvi v Šentrupertu, ki sta jo pripravili Zveza kulturnih društev Trebnje in območna izpostava JSKD Trebnje, so nastopili še mlada domača violinistka Alma Zupan in trio klarinetov Glasbene šole Trebnje, njene niti pa je pletla Urška Steklasa.
M. Ž.
Dve leti in pol zapora za 'zalivanje konoplje'
tor, 7.2.2012
Obljubljena "druga plat zgodbe" župana Muhiča
tor, 7.2.2012
Bela končno bela od snega, smuka mogoče že za vikend
tor, 7.2.2012
FOTO: Drsanje po zaledeneli Krki
čet, 9.2.2012
Dvakrat počilo zaradi pijanih voznikov
tor, 7.2.2012
Zaradi krčenja postavke za mlade odstopil...
Tadej: Prav je naredil!!!! Bravo, naj se...
V Metliki bodo stopili skupaj za malo An...
lepo res: Lepo,ampak cene vstopnic so predrage...
Bloudkova nagrada za Slavka Ivezića,...
levo krilo: Če mu uspe,obdržati Krko v prvi...
Črnomaljska županja ob prazniku tudi o...
mav: Občan - verjetno glede na podatke iz...
Kekec župana Muhiča javno pozval k odsto...
mufi: Kaj pa mislijo ostale stranke v...
Ste naročnik?
Izpolnite obrazec za brezplačen dostop do tiskane izdaje Dolenjskega lista na spletu






















