Krka podaljšala s Pavičem in okrepila strokovni štab
21.6.2010 | 13:00
V zadnji sezoni je postavni Velenjčan v 34 odigranih tekmah v povprečju na tekmo dosegal nekaj prek 12 točk, ujel nekaj manj kot sedem odbitih žog in prispeval po 1,3 podaje. V finalu državnega prvenstva, v katerem je Krka v petih tekmah premagala Union Olimpijo, je bil proglašen za najkoristnejšega igralca finala.
Novo mesto - Košarkarski klub Krka je podaljšal pogodbo z nosilcem svoje igre v tej sezoni Smiljanom Pavičem. 30-letni in 210 cm visoki center je za Krko igral že v zadnjih dveh sezonah in je eden od nosilcev igre moštva, ki ga bo tudi v prihodnji sezoni vodil srbski strokovnjak Aleksandar Džikić.
Za prihodnjo sezono, v kateri bo Krka znova zaigrala v ligi NLB, so v klubu okrepili tudi strokovno vodstvo. Ob Leonu Stipanićevu Džikić namreč dobiva še enega pomočnika, 32-letnega Aleksandra Sekulića.
"Zaradi zahtevnosti nastopanja v NLB ligi smo se odločili, da okrepimo strokovni štab prve ekipe. Sekulić je eden najperspektivnejših slovenskih trenerjev, ki bo s svojim širokim znanjem bistveno pripomogel h kvaliteti dela prve ekipe. Še posebej bo dobrodošlo njegovo znanje na področju skavtinga tekem in dela z mlajšimi igralci," so prepričani v klubu.
Sekulić je v lanski sezoni vodil Luko Koper in je z mladimi domačimi igralci uspel obstati v Ligi Telemach. Že leta 2007, pri svojih 28-ih letih, je postal prvi trener Geoplina Slovana, kasneje pa je vodil še kranjski Triglav. Dragocene izkušnje je nabiral tudi ob asistiranju bivšemu slovenskemu selektorju Alešu Pipanu, s katerim je sodeloval na svetovnem prvenstvu na Japonskem (2006), evropskem prvenstvu v Španiji (2007) in kvalifikacijah za Olimpijske igre v Atenah (2008).
Kot pomočnik trenerja je prav tako sodeloval na evropskem prvenstvu U-20 v Turčiji, kjer si je slovenska izbrana vrsta priborila bronasto kolajno. Letos je prevzel vodenje slovenske mladinske reprezentance, s katero se bo za najvišja mesta potegoval na evropskem prvenstvu v Litvi (Vilna, 22. julij - 1. avgust 2010).
Ob Paviču še Novomeščani in Murič
Poleg Paviča, ki je zvestobo Krki podaljšal za eno leto, imajo pogodbo za prihodnjo sezono še Novomeščani Simon Petrov, Jure Balažič, Bojan Krivec in Maj Kovačevič, pa tudi eden najbolj obetavnih mladih slovenskih košarkarjev Ljubljančan Edo Murič, ki je v Novo mesto prišel že januarja, a mu matični klub, Parklji, ni dovolil igranja v Krki.
Pogovori z nekaterimi ostalimi igralci letošnjega šampionskega moštva še potekajo, v kratkem pa bo znana tudi odločitev o igranju v tekmovanju EuroChallange.
B. B.
starejši najprej | novejši najprej
Komentarji (2)
21.6.2010ball
Kaj pa še močnejše okrepitve oziroma podaljšanje pogodb z obstoječimi nedomačimi igralci? Čakamo...
21.6.2010Podgurc
Kupiti še enega trenerja,maserja,maserko,...itd. Igralce okrepitce pa pridejo na konc
Dve leti in pol zapora za 'zalivanje konoplje'
tor, 7.2.2012
Obljubljena "druga plat zgodbe" župana Muhiča
tor, 7.2.2012
Bela končno bela od snega, smuka mogoče že za vikend
tor, 7.2.2012
FOTO: Drsanje po zaledeneli Krki
čet, 9.2.2012
Dvakrat počilo zaradi pijanih voznikov
tor, 7.2.2012
Bodo v Kočevju nadomestne volitve?
Boris Mikuš -Zeko: Pozivam use prpadnike MORIsa in MSNZ...
Po 13 letih smučišče ponovno zaživelo
Berglund: Predlagam da se smučišće imenuje po...
Župan Prebilič ne bo odstopil
Jernej: Nobeden ni govoril da ga hoce kdo...
FOTO: Informativni dan na Šolskem centru...
fredi: ja najboljši to pa to
Zaradi krčenja postavke za mlade odstopil...
Matic Vidic: Naj te potolažim, da ga skoraj...
Ste naročnik?
Izpolnite obrazec za brezplačen dostop do tiskane izdaje Dolenjskega lista na spletu






