Čeha s formulo razred zase na Gorjancih, nesreča Udovča

26.6.2011 | 19:30 | Besedilo in fotografije: R. N.

Alojz Udovč

Alojz Udovč

Dolnja Težka Voda - Čeh Jaroslav Krajči s formulo F3000 je upravičil vlogo favorita in zmagal na gorsko-hitrostni preizkušnji Petrol Gorjanci 2011, ki se jo je udeležilo 48 dirkačev. Drugo mesto je v skupni razvrstitvi prav tako s formulo osvojil Čeh Milan Svoboda, tretji pa je bil po odstopu Vladimirja Stankoviča v zadnji vožnji Marjan Smrdelj. Številni gledalci so pesti držali za Alojza Udovča, vendar je Malkovčan že po nekaj sto metrih prve vožnje zletel s ceste in razbil svojega renault clia R3.

Udovč jo je na srečo odnesel brez hujših poškodb, kot so sporočili organizatorji, pa ga od prevračanja nekoliko bolijo rebra. Drugih nesreč na dirki, ki je bila na sporedu po dveh letih premora, ni bilo, vseeno pa so dirkači številne gledalce ob progi navduševali z natančno in drzno vožnjo svojih jeklenih konjičkov.

Prvo vožnjo, ki se je začela ob 13.30 je dobil Svoboda, ki je 4300 metrov dolgo progo med Prepihom in odcepom za Dolž prevozil v 1:41,19. Manj kot sekundo je za njim zaostal Krajči, ki pa je v drugi vožnji dosegel izjemen rezultat, saj se je edini spustil pod minuto in štirideset sekund. Čas 1:38,35 je eden izmed najhitrejših v zgodovini dirke na Gorjancih.

Krajči je po izjemni drugi vožnji prevzel vodstvo v skupnem seštevku, a je imel pred Svobodo le dobri dve sekundi prednosti. O zmagovalcu je tako odločala zadnja vožnja, na kateri pa je ponovno blestel Krajči, ki se je za nekaj desetink ponovno spustil pod 1:40.

Dirka, ki je bila umeščena v koledar preizkušenj za gorski hitrostni pokal FIA challenge, je letos prvič štela tudi za evropsko prvenstvo starodobnikov za prvenstvo Slovenije in pokal AŠ 2005. Prireditelji so povedali, da naj bi bila na sporedu tudi naslednje leto.