nogomet

Krško z najvišjo zmago v sezoni na drugo mesto

31.10.2011 | 06:20 | R. N.

Krško - Z najvišjo zmago v tej sezoni so se nogometaši Krškega s tretjega povzpeli na drugo mesto. Posavci so včeraj na domačem igrišču s 3:0 premagali Dravinjo Kostroj, ki v drugi ligi še naprej ostaja brez zmage. Nove tri točke so se nasmihale tudi Belokranjcem, saj so še štiri minute pred koncem vodili z 2:0, a jim je ob koncu nekoliko padla zbranost, kar so Celjani kaznovali z dvema zadetkoma.

Krčane je v vodstvo v 14. minuti popeljal Dejan Urbanč in 1:0 za domače nogometaše je bilo tudi ob polčasu. Na 2:0 je v 65. minuti povišal Jure Špiler, končni izid 3:0 pa je pet minut pred koncem postavil Josip Špelić.

Povsem blizu zmage so bili tudi Belokranjci, ki so mrežo Celjanov prvič zatresli dve minuti pred koncem prvega polčasa, ko je zadel Anto Pejić, drugi zadetek za Črnomaljce pa je 75. minuti prispeval Damir Čehić. Vse je kazalo, da bodo tri točke odšle v Belo krajino, vendar je v 86. in 88. minuti dvakrat udaril Tilen Kompan in Belokranjcem odščipnil dve točki.