Krki v drugo pri Crveni zvezdi ni šlo

4.3.2012 | 09:50

Krka je lani dobila obe ekmi s Crveno zvezdo, tokrat pa novomeškim košarkarjem v Beogradu ni uspelo osvojiti pomembnih točk. (Foto: Rok Nose/Arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarjem Krke v Beogradu v 22. krogu jadranske lige ni uspelo še drugič v sezoni ugnati Crvene zvezde in se z novimi točkami na lestvici izenačiti z Domžalčani. Beograjčani se zagotovo še spomnijo dramatične končnice in poraza v Novem mestu, tako da so se na goste iz dolenjske prestolnice dobro pripravili.

Dobro pa so bili na srečanje očitno pripravljeni tudi Novomeščani, ki jim je na začetku dobro kazalo. Po uvodnih minutah so povedli z 10:5, majhno prednost pa obdržali do konca prve četrtine (21:16), ko pa so v drugi prišli že do +10 (31:21) s košem Smiljana Paviča, se je zdelo, da je pot do uspeha odprta. A se je vse skupaj hitro obrnilo, strelski mrk so imeli v naslednjih minutah gostje in domači so s trojkama Bojana Popoviča in Andreje Milutinovića prišli povsem blizu, dve minuti pred koncem četrtine pa tudi izenačili (35:35), polčas pa so le dobili krkaši.

Spremenljiva igra Krke se je nadaljevala tudi v tretji četrtini. Najprej so Novomeščani povedli s 46:41, že nekaj minut pozneje je bil izid 51:51, prav v zadnjem napadu tretjine pa je Sava Lešić zadel trojko ter Zvezdi zagotovil točko naskoka (60:59) in napovedal razburljivo končnico.

A v zadnjih desetih minutah so domači košarkarji le dokončali tisto, kar so začeli v prejšnji. Na hitro so dosegli nekaj košev, ko pa je razlika narasla na 13 točk (76:63) pet minut pred koncem, se Krka ni mogla več izogniti porazu, lahko ga je le ublažila z nekaj lahkimi koši v zadnji minuti.

Košarkarje Krke v prihajajočem tednu čakata kar dve tekmi jadranske lige - v sredo se bodo doma pomerili z osmouvrščenim Zagrebom, v soboto pa v Laškem z zadnjeuvrščenim Zlatorogom.

Crvena zvezda : Krka 82:78 (16:21, 35:38, 60:59)

Crvena zvezda: Čović 5, Ilić 4 (2:2), Nedović 7 (4:4), Lešić 16 (2:5), Nikolić 2, Thomas 8 (4:6), Milutinović 5, B. Popović 19 (8:9), P. Popović 16 (4:4).

Krka: Hamid 6 (1:2), Lučić 4, Rojc 2 (2:2), Murić 3 (1:2), Pavič 8 (0:1), Nissim 4 (2:2), Dragić 19 (0:3), Krivec 7 (2:2), Lalić 10 (4:4), Balažič 15 (3:3).