22.3.2012 | 09:30 | B. B.

Kmalu po začetku tekme so Celjani stopili na plin in odbrzeli zmagi na proti. (Foto: B. B.)

(Foto: B. B.)

Krško - Rokometaši Krškega in Trima po prvih dveh krogih skupine za prvaka pričakovano ostajajo brez točk. Krško je sinoči doma prepričljivo izgubilo s Celjem Pivovarno Laško, 21:32 (8:16), Trebanjci pa so bili podobno nemočni na gostovanju v Velenju, 27:37 (15:20).

Ugleden tekmec iz Celja je dodobra napolnil krško športno dvorano, a gledalci so imeli razlog za veselje le v uvodnih minutah. Pri rezultatu 2:3 so Klepej, Čanžar, Jazbec in Drugovič Krško odpeljali do prednosti 6:3, nato pa so pivovarji stisnili v obrambi in tekmo v naslednjih desetih minutah naredili povsem nezanimivo.

Krški napadi so se eden za drugim kot milni mehurčki razblinjali v rumenem obrambnem zidu, Celjani pa so s štirimi zaporednimi protinapadi najprej prešli v vodstvo, v 20. minuti pa je Toskić s svojim drugim golom končal silovit niz gostov, 8:0, in postavil stvari na svoje mesto. Do polčasa so varovanci Uroša Šerbca zadeli le še dvakrat, Celjani pa so na odmor odšli s prednostjo 16:8, ki so jo do konca tekme le še povečali.

Brez pravih možnosti je bil na gostovanju v Velenju tudi Trimo. Vodilno moštvo lige je od prve minute zaigralo resno in si hitro priigralo prednost šestih golov (12:6). V nadaljevanju je Gorenje nekoliko popustilo, tako da se je Trimo pred polčasom približali na pet golov zaostanka (15:20), sredi drugega polčasa pa na 22:26, to pa je bilo tudi vse, saj so gostitelji v končnici tekme pritisnili na plin in zanesljivo zmagali.

Krško : Celje Pivovarna Laško 21:32 (8:16)

Krško: Jelovčan, Žitnik, Miklavčič, Cehte 5, Jazbec 4, Klepej 2, Kodrič 1, Drugovič 1, Lazović 2, Pfajfar 1, Ban 1 (1), Drnovšek, Ferkulj 1, Čanžar 1 (1), Koprivc 1, Dražetič 1.
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić, Skok, Potočnik, Mlakar 5, Marguč 5 (1), Razgor 4, Toskić 2, Ranevski, Poklar, Poteko, Metličić, Zelenović 5, Žabič 4 (1), Mačkovšek 4, Žvižej 3 (1).

Gorenje Velenje - Trimo Trebnje 37:27 (20:15)

Gorenje Velenje: Gajić, Taletović, Melić 2, Medved 2, Bezjak 2, Manojlović, Dolenec 11 (2), Rutar, Cehte 11, Gaber 3, Golčar, Gams 1, Bajram, Šimič 2, Dujmović 1, Pucelj 2.
Trimo Trebnje: Ferlin, Radelj, Udovič 1 (1), Ratajec 1, Grandovec, Skol, Sušin 1, Paladin 4, Florjančič 6, Rojc, Zarabec 5 (1), Zoran, Skube 8 (1), Grandovec 1, Saje.