Krkaši premagali Šentjur

29.3.2012 | 10:35 | STA, M. M.

Šentjur - Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Telemach za prvaka premagali Šentjur z 88:74 (28:27, 42:45, 71:55). Branilci naslova iz Novega mesta so na neugodnem gostovanju vknjižili načrtovani točki, vprašanje zmagovalca pa so rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:10.

Dokler Novomeščani niso zaustavili gonilnih sil Šentjurja, Američanov Travisa Nelsona (22 točk) in Patricka Remberta (13 točk, 5 skokov), so jim gostitelji dihali za ovratnik. Ob odmoru so celo vodili s 45:42, nato pa v tretji četrtini naleteli na čvrsto obrambo Krke, proti kateri se niso znašli, in visoko zaostali. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli varovanci Aleksandra Sekuliča 16 točk naskoka, tako da je bil preostanek tekme zgolj formalnost.

Rembert je bil najboljši strelec in MVP tekme z indeksom 26, le točko nižji statistični zmnožek pa je imel na drugi strani Zoran Dragić, ki je zbral 16 točk, 7 skokov in štiri podaje.

Krka bo v soboto, 31. marca, gostila Elektro, Šoštanjčane pa čaka gostovanje v Laškem.

Aleksander Sekulić, trener Krke:"Ne glede na končno razliko je bila to precej težka tekma. V prvem polčasu smo košarkarjem Šentjurja dovolili, da se razigrajo, zaradi česar jih je bilo težko zaustaviti, a smo ob polčasu strnili svoje vrste, se začeli držati dogovorov in na koncu zasluženo zmagali."

Damjan Novaković, trener Šentjurja: "V prvem polčasu smo odigrali zelo pametno in borbeno, vodili s tremi točkami razlike, potem pa igrali preveč ležerno in nespametno, kar je rezultiralo z visokim delnim izidom Krke, ki je tako prišla do varne razlike, ki ji je že takrat praktično prinesla zmago. Kljub porazu nimam svojim fantom kaj zameriti, saj vem, da so dali vse od sebe."

* Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 400, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Špendl, Petek (oba Limbuš).

* Šentjur: Rembert 13 (2:2), Marić 10 (0:1), Sebič 1 (1:2), Pelc 8 (3:4), Nelson 22 (10:10), Primorac 2 (0:2), Ferme 18 (2:2).

* Krka: Abdul Hamid 15, Lučić 3, Pavič 18 (4:6), Nissim 8 (6:8), Dragić 16 (2:2), Krivec 3, Balažič 12 (2:3), Lalić 13 (3:5).

* Prosti meti: Šentjur 18:23, Krka 17:24.

* Met za tri točke: Šentjur 8:26 (Ferme 4, Marić 2, Rembert, Pelc), Krka 3:10 (Abdul Hamid, Lučić, Krivec).

* Osebne napake: Šentjur 21, Krka 23.

* Pet osebnih: Krivec (36.), Lučić (38.), Rembert (40.).