Krka spet preveč zlahka in podcenjujoče

31.3.2012 | 22:30

V moštvu Krke tudi tokrat ni bilo razpoloženega strelca od daleč, pod košem je bila pa prevelika gneča. (Foto: I. Vidmar)

Nissim je vztrajno poskušal s prodori pod Šoštanjski koš, a je zadel vsega enega od sedmih metov za dve točki. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke so nocoj na domačem igrišču povsem po nepotrebnem z 80:82 izgubili tekmo s Šoštanjem, z objektivno bistveno slabšim nasprotnikom. Čeprav je bilo že v prvih minutah srečanja jasno, da košarkarji Krke podcenjujejo nasprotnika, je trener Aleksander Sekulič vzel prvo minuto odmora šele malo pred koncem druge četrtine.

Sekulič je pred tekmo svoje varovance prav gotovo svaril, da je Šoštanj, ki je pred tem dobro namučil že Olimpijo in Domžale, ko se razigra, precej nevaren tudi precej boljšim ekipam, vendar tega fantje očitno niso vzeli resno. S precej mehko obrambo so gostom iz Šoštanja pustili, da so ostali nepokriti in da so lahko neovirano metali na koš. Razigrala sta se Julevič, ki je zadel vse tri mete za tri točke, in pod košem Nuhanovič, ki je polčas končal z devetimi točkami in petimi skoki, Šoštanj pa je zadnjo minuto prvega polčasa vodil s sedmimi točkami razlike in po zadetku Jureta Balažiča v zadnji sekundi odšel na odmor s petimi točkami prednosti.

V drugem polčasu je Novomeščanom uspelo vzpostaviti ravnotežje na igrišču, a razigranih Šoštanjčanov niso več mogli umiriti pa še sreče so imeli pogumni gostje v odločilnih sekundah za kanček več od Novomeščanov.

Krka : Elektra Šoštanj 80:82 (16:21, 37:42, 58:58)

Krka: Abdul Hamid 11, Lučić 8 (2:4), Petrov 5, Murić 3 (1:1), Pavič 11 (1:2), Nissim 7 (2:2), Dragić 10 (1:3), Krivec 5, Balažič 15 (2:2), Lalić 5 (1:3).

Elektra: Zagorc 11 (4:6), Julević 13 (2:2), Lelić 17 (2:2), Nuhanović 11 (7:10), Bajramlić 11, Horvat 19 (3:4).
Prosti meti: Krka 10:17, Elektra 18:24.

Met za tri točke: Krka 8:18 (Abdul Hamid 3, Petrov, Nissim, Dragić, Krivec, Balažič), Elektra 14:21 (Horvat 4, Julević 3, Lelić 3, Bajramlić 3, Zagorc).
Osebne napake: Krka 28, Elektra 21.
Pet osebnih: Nuhanović (39.).