Celjani dolgo lomili Trebanjce

26.4.2012 | 07:00 | STA, M. M.

Prihodnjo soboto, 5. maja, bo Trimo doma gostil Gorenje Velenje. (Foto: Tomaž Kos, arhiv DL)

Trebnje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v šestem krogu drugega dela 1. NLB Leasing lige (skupina od 1. do 6. mesta) v gosteh premagali trebanjski Trimo s 34:27 (16:15).

Celjska zasedba je na svoj račun vpisala novi točki in poklicno oddelala svoje delo pred povratno polfinalno tekmo v pokalu pokalnih zmagovalcev z nemškim Gummersbachom, ki jo bo v soboto začela s sedmimi goli prednosti.

Izbranci celjskega stratega Vladana Matića so dolgo časa lomili odpor trdovratnih dolenjskih rokometašev, dokončno pa so ga zlomili v zadnjih petnajstih minutah dvoboja. V 46. minuti so imeli Trebanjci še aktivnih 23:25, nato pa so igralci iz mesta grofov naredili delni izid 6:0 in v 53. minuti prednost povišali na nedosegljivih 31:23.

V zmagoviti ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit David Razgor, ki je dosegel osem golov. Po šest zadetkov sta prispevala Petar Metličić in Luka Žvižej, vratar Gorazd Skok pa je zbral kar 17 obramb. Pri poražencih so Jure Sušin, Miha Zarabec in Marko Radelj dosegli po šest golov, vratar Klemen Ferlin pa je zaustavil 12 strelov.

Zasedba iz Trebnjega se bo v naslednjem krogu na domačem igrišču pomerila z velenjskim Gorenjem, celjska pa bo gostila Krško. Obe tekmi bosta v soboto, 5. maja.

* Dvorana OŠ, gledalcev 300, sodnika: Masleša in Žibret (oba Trbovlje).

* Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Korelec 2, B. Radelj 1 (1), M. Radelj 6 (2), Murčehajić 1 (1), Ratajec, Skol, Sušin 6, Paladin 2, Florjančič 1, Rojc, Zarabec 6, Skube 2, Grandovec.

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić, Skok, Potočnik, Mlakar 1, Marguč 1, Žuran 4, Razgor 8, Toskić 3, Poklar 1, Poteko 1, Metličić 6, Zelenović 1, Žabič 1, Mačkovšek 1, Žvižej 6 (3).

* Sedemmetrovke: Maribor Branik 7 (4), Celje Pivovarna Laško 3 (3).

* Izključitve: Maribor Branik 6, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

* Rdeč karton: /.

Izidi 6. kroga končnice 1. NLB Leasing lige rokometne lige za moške:

- skupina od 1. do 6. mesta:
- sreda, 25. april:
Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško 27:34 (16:15)
- petek, 27. april:
19.00 Gorenje Velenje - Maribor Branik
- sreda, 9. maj:
19.30 Krško - Cimos Koper
1. Gorenje Velenje              5  5  0  0  167:131  49 (39)
2. Celje Pivovarna Laško        6  4  0  2  184:153  41 (33)
3. Cimos Koper                  4  3  0  1  129:116  35 (29)
4. Trimo Trebnje                5  1  0  4  141:163  24 (22)
5. Maribor Branik               5  2  0  3  144:157  21 (17)
6. Krško                        5  0  0  5  125:171  17 (17)
- skupina od 7. do 11. mesta:
- sobota, 28. april:
19.00 Istrabenz Plini Izola - Herz Šmartno
19.00 Krka - Ribnica Riko hiše
1. Krka                         4  4  0  0  122:112  20 (12)
2. Ribnica Riko hiše            4  3  0  1  122:112  19 (13)
3. Istrabenz plini Izola        4  1  0  3  111:122  16 (14)
4. Jeruzalem Ormož              4  1  0  3  112:116  15 (13)
5. Herz Šmartno                 4  1  0  3  111:125  13 (11)
* Opomba: v oklepajih so zapisane točke, ki so jih ekipe iz prvega dela državnega prvenstva prenesle v končnico.