Krka zadržala tudi nalet Ribnice

29.4.2012 | 11:45 | Tekst in foto: B. B.

Novo mesto - Rokometaši novomeške Krke so v neposrednem dvoboju za sedmo mesto v državnem prvenstvu sinoči v domači dvorani z 31:30 (15:17) ugnali Ribnico Riko hiše. S peto zaporedno zmago v ligi za obstanek so si Novomeščani tri kroge pred koncem tako že zagotovili prvoligaški status, ta pa se po porazu Šmartnega v Izoli praktično ne more več izmuzniti niti Ribnici.

Gledalci v Marofu so spremljali dvoboj moštev, ki sta v zadnjem času precej dvignili formo, na novo pridobljena samozavest pa je botrovala k všečni igri, z veliko domiselnimi akcijami, kar pa ob ne ravno najbolj čvrsti obrambi niti ni bilo preveč težko. Večino tekme sta bili ekipi izenačeni, prvi polčas pa je na stran gostov nagnil razpoloženi ribniški vratar.

Krkaši so v nadaljevanju hitro ujeli priključek in imeli po dveh tretjinah tekme celo priložnost, da zlomijo odpor Ribnice, saj so imeli ti nekaj časa izključene kar tri igralce. A suhorobarji so krizne trenutke preživeli brez pretirane škode in v zadnjih deset minut vstopili celo s prednostjo treh zadetkov. A mlado moštvo, ki je v Novo mesto pripotovalo brez treh izkušenih mož, je storilo preveč napak, da jih Krka ne bi znala izkoristiti. Kakih deset sekund pred koncem je za 31:30 s krila lepo zadel Hotko, nato pa v obrambi še ukradel žogo in slavje Krke se je lahko začelo.

Pri Krki sta bila strelsko najučinkovitejša Papež s 7 in Fink s 6 zadetki, za Ribnico je 10 golov dosegel Nosan, Jamnik pa 7.