Krka čaka drugega finalista

8.5.2012 | 22:00 | STA/B. B.

Laško - Košarkarji Krke so tudi v drugi tekmi polfinala lige Telemach premagali Zlatorog in se zanesljivo tretjič zapored uvrstili v finale lige Telemach. Od 17. maja dalje bodo v seriji na tri zmage branili naslov proti zmagovalcu drugega polfinala med Unionom Olimpijo in Heliosom, v katerem so Ljubljančani danes povedli z 1:0 v zmagah.

Prva tekma finala bo zanesljivo v Novem mestu, finala pa je lahko konec že v šestih dneh, če bo zmagovalec slavil v treh zmagah, sicer pa najkasneje 26. maja.

Druga tekma v dvorani Tri lilije se je razpletla podobno kot prva v Novem mestu. Medtem ko se je Zlatorog v Leonu Štuklju odlično upiral favorizirani Krki le v prvem polčasu, je tokrat grozil s presenečenjem vse do zadnjih sekund.

Po treh izenačenih četrtinah si je Krka zmago zagotovila z ekipno in borbeno predstavo v zadnjih desetih minutah. Prednost 63:57, ki si jo je priigrala v dobrih treh minutah na začetku zadnje četrtine, je ohranila vse do konca, čeprav so se Laščani večkrat povsem približali. Na 53:56 je Zoran Dragić odgovoril s trojko in košem za 53:61, v zaključku tekme, ko je najboljši posameznik pri domačih Daniel Vujasinović (17 točk, 8 podaj) ohranjal Zlatorog pri življenju pa je prvi igralec tekme Jure Blažič (19 točk) zadel šest prostih metov v nizu in Krki zagotovil sedmo uvrstitev v finale državnih prvenstev.

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 400, sodniki: Pukl (Limbuš), Lovšin (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje).
* Zlatorog: Škifić 4, L. Lapornik 15 (5:6), Panić 7 (2:2), Vujasinović 17 (9:10), Omić 8 (2:4)
, L. Dimec 3 (1:2), Atanacković 5, Strnad 7.
* Krka: Abdul Hamid 4, Lučić 2, Murić 3 (1:1), Pavič 12, Dragić 12, Krivec 6 (2:2), Balažič 19 (7:8), Lalić 11 (2:2).
* Prosti meti: Zlatorog 19:24, Krka 12:13.
* Met za tri točke: Zlatorog 7:22 (L. Lapornik 2, Vujasinović 2, Panić, Atanacković, Strnad), Krka 3:11 (Dragić, Lalić).
* Osebne napake: Zlatorog 25, Krka 25.