odbojka

Fabjanova in Vodebova v finalu Celovca

18.7.2012 | 08:15 | M. Ž., Foto: FIVB in Aleš Kalan

Andreja Vodeb (z žogo) in Simona Fabjan, Berlin 2012

Celovec - Slovenski odbojkarici na mivki Simona Fabjan in Andreja Vodeb sta se uspeli prebiti skozi kvalifikacije turnirja svetovne lige FIVB v Celovcu in bosta tako še drugič v tem mesecu zaigrali v finalu. Tako slovenski prvakinji še naprej dokazujeta, da sta v odlični formi, saj se jima je potem, ko sta se v švicarskem Gstaadu prvič uvrstili na glavni turnir serije FIVB in poleg tega odvzeli še skalp aktualnima evropskima prvakinjama, tudi v Celovcu uspeli prebiti v družbo najboljših odbojkaric na mivki na svetu, je sporočila Ana Oblak, predstavnica za stike z javnostmi.

Vodebova in Fabjanova sta v prvem krogu z 2:1 odpravili 15. nosilki predtekmovanja Francozinji Deborah Giaoui in Melody Benhamou. Naši odbojkarici sta z 21:16 dobili prvi niz, nato z 19:21 izgubili drugega ter bili v dramatičnem tretjem nizu boljši s 17:15. V drugem krogu sta se Slovenki pomerili še z drugima nosilkama Rusinjama Anno Vozakovo in Anastasio Vasino ter v prvem nizu zmagali z 21:16, v drugem pa sta bili boljši z 21:19.

Vodebovo in Fabjanovo prvi tekmi čakata danes.