nogomet

5.8.2012 | 08:15 | Besedilo in fotografije: R. N.

Nogometaši Krke so se zasluženo veselili zmage v prvem krogu druge slovenske lige.

Kapetan Mitja Brulc je odlično vodil ekipo, v 27. minuti pa se je vpisal tudi med strelce.

Novo mesto - Nogometaši Krke so sijajno začeli sezono v drugi slovenski ligi, saj so s kar 6:0 premagali povsem nebogljeno Dravinjo Kostroj, ki si je v minuli sezoni komajda zagotovila obstanek. Novomeščani so že ob polčasu vodili s 3:0 in bili vsaj za en razred boljši nasprotnik, saj gostje niti enkrat niso resno ogrozili novomeška vrata.

Krka je tekmo začela previdno, a bila v začetnih minutah vseeno nekoliko bolj podjetna od Dravinje. Gostujočo obrambo so skušali prebiti predvsem po desnem boku in v 12. minuti je Enes Rujović lepo prodrl v kazenski prostor ter s podajo na drugo vratnico skušal zaposliti Mitjo Brulca, ki pa je žogo zgrešil. Vseeno so bili gostujoči branilci premalo zbrani in kar sami potisnili žogo v svojo mrežo.

Že čez nekaj minut je imel Dejan Burgar lepo priložnost, da vodstvo Krke poviša na 2:0, a je streljal čez vrata gostov. V 27. minuti so krkaši znova izpeljali akcijo po desni strani, predložek Luke Volariča pa je Denis Mojstrovič z glavo mojstrsko podaljšal do Brulca, ki je z močnim strelom premagal nemočnega vratarja gostov.

Po vodstvu z 2:0 je Krka nekoliko umirila igro, a sedem minut pred koncem polčasa so Novomeščani ponovno ukanili prepočasne gostujoče branilce. Z natančnim strelom po tleh v desni vratarjev kot je izid polčasa postavil Burgar.

Trener gostov Robert Pevnik je med polčasoma močno okaral svoje igralce, ki so bili v drugem polčasu povsem razglašeni. Njihova igra se je povsem sesula v 50. minuti, ko je moral igrišče zaradi drugega rumenega kartona zapustiti Januš Štante. V manj kot tridesetih minutah so nato krkaši še trikrat premagali gostujočega vratarja, ob tem pa zapravili še kopico izjemnih priložnosti.

Remi za Krško, poraz za Belo krajino

Nogometaši Krškega pa so sezono začeli z neodločenim izidom, saj so v Celju igrali 2:2. Po zadetku Slaviše Dvorančiča so ob polčasu vodili z 1:0, nato pa v drugem delu prejeli dva gola. Izenačili so pet minut pred koncem srečanja, ko je gol dosegel Klemen Slivšek.

Precej slabše so uvodno tekmo nove sezone odigrali nogometaši Bele krajine, ki so na gostovanju pri Rolteku iz Doba izgubili z 0:4.