odbojka

Dolenjski odbojkarski podmladek najboljši v državi

27.2.2014 | 09:00 | B. B.

Novo mesto - Mladi dolenjski odbojkarji, dečki do 15 let, so na tradicionalnem turnirju regijskih reprezentanc, ki je v ponedeljek in torek potekal pod okriljem odbojkarske zveze Slovenije, v dveh dneh proti vrstnikom iz ostalih regij nanizali kar štiri zmage zapored in osvojili naslov prvaka.

V prvem delu so Dolenjci z dvema zmagama zasedli prvo mesto v skupini in se tako uvrstili v polfinale, kjer so premagali Gorenjsko in nato v velikem finalu še enkrat Ljubljansko regijo.

Veliki finale je bil izredno dramatičen, tekma pa vseskozi napeta in na visoki tehnični ravni. Naši fantje so dobili prvi niz, izgubili drugega, v tretjem pa so kljub zaostanku sedmih  točk (4:11) zmogli dovolj moči in koncentracije za veliki preobrat in na koncu slavili s 15:13.

Ekipo sta vodila trener Andrej Prah iz Novega mesta in njegov pomočnik David Obrstar iz Žužemberka, ki sta poskrbela za pravi moštveni duh in pravo mero tekmovalnega naboja.