Črna sobota naših rokometašev

16.3.2014 | 10:00 | B. B.

Novo mesto - Prvi krog drugega dela državnega prvenstva v rokometu si bomo zapomnili po tem, da je prav vseh šest naših predstavnikov izgubilo. V ligi za prvaka je Trimo moralo priznati premoč Velenju, Sevnica Mariboru, Ribnica pa Celju. V spodnjem domu je Krka nepričakovano gladko izgubila z Izolo, Krško je zapravilo že dobljeno tekmo proti Jeruzalemu, Sviš pa je klonil pri Slovanu.

Krka : Istrabenz Plini Izola 23:30 (9:17) (FOTO)

Izola je v Novem mestu večino dela opravila v prvem polčasu, predvsem po zaslugi izjemnega Jelovčana v vratih, ki je kot za stavo ustavljal poskuse bledih krkašev.

"Nismo delali tega, kar smo se dogovorili, naredili smo preveč tehničnih napak in premalo prekrškov, da bi ustavili nalet njihovih najboljših strelcev. Gole smo dobivali tako po sredini, kot iz kril. Res nam igra ni stekla ne v obrambi, še manj pa v napadu," je po tekmi povedal igralec Krke Jan Jurečič.

Dvorana Marof, gledalcev 50, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 6, Suholežnik, Lavrič 1, Didovič, Okleščen 6, Maričič 1, Irman, Furdi, Orlič 3, Cvikl 1, Potić 3, Adamčič 1, Klobčar 1.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, R. Jelovčan, Kević, Jurič 3, Vidali, Božič 7, Kojić 2, Bubnić, Čosić 8, Redžić, Vuković, Smolnik 8 (3), Rončević, Matijaševič, Vidic 2.

Sedemmetrovke: Krka 1 (0), Istrabenz Plini Izola 3 (3).

Izključitve: Krka 4, Istrabenz Plini Izola 8 minut.

Trimo Trebnje : Gorenje Velenje 21:26 (10:10)

Trebanjci so se v prvem polčasu dobro kosali z državnimi prvaki, ki pa so si v uvodu drugega hitro priigrali sedem golov prednosti (19:12) in mirno nadaljevanje tekme, v kateri se je najbolj izkazal domačin v dresu gostov Staš Skube z osmimi goli.

Dvorana OŠ, gledalcev 300, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Smolko (Gornja Radgona).

Trimo Trebnje: Korelec, Femec, Radelj 3, Murčehajić 2 (1), Ratajec 2 (1), Čeh, Ferlin, Skol, Sušin 1, Baznik, Rojc 2, Ferkulj 2, T. Grandovec 5, Florjančič 3, Brana, Urbič, Kotar 1.

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, Berglez, N. Cehte 2, Medved, S. Burić, Skube 8, Golčar 3, Šoštarič 5 (1), Papež, Vrečer, Dobelšek 1, Gams 2, Nosan 1, Oštir, Dujmovič 2, Bećiri 2.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 2 (2), Gorenje Velenje 3 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 8, Gorenje Velenje 6 minut.

Maribor Branik : Sevnica 33:24 (19:14)

Sevničani so dobro začel, povedli s 7:4, a so Mariborčani hitro nadoknadili zaostanek in si že do polčasa priigrali pet golov prednosti (19:14). V 48. minuti vodili celo z 29:18, na koncu pa slavili z devetimi goli.

Dvorana Tabor, gledalcev 400, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič 2, Žmavc, Kaleb 6, Jamnik 7 (3), Poklar 4, Razgor, Kodrin 1, Hrastnik 4, Fidel, Zarabec 5 (1), Kleč 2, Marić 2.

Sevnica: Bratanović, Flajs 6, Gorenjak, Brečko 1, Krnc, Djurdjević 5 (2), Ošlovnik 1, Božič, Župevc, Mrgole, Novšak, Grušovnik 2, Brilej 4, Bezgovšek 2, Pernovšek, Gjerek 3.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (4), Sevnica 4 (2).

Izključitve: Maribor Branik 10, Sevnica 6 minut.

Celje Pivovarna Laško : Ribnica Riko hiše 36:30 (20:15)

Ribničani so bili povsem enakovredni v uvodnih dvajsetih minutah, po izidu 12:12 pa so na parketu Zlatoroga zagospodarili Celjani in si do polčasa priigrali pet golov prednosti (20:15) in jih brez težav ohranili vse do konca tekme.

Dvorana Zlatorog, gledalcev 324, sodnika: Pirc (Krško) in Nahtigal (Ljubljana).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 1, Marguč 10 (3), Žuran 2, Janc, Razgor 2, Ranevski, Skube 3, Miklavčič 4, Slišković 7, Zelenović 3, Žabič, Bundalo, Mačkovšek 3, Žvižej 1.

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Leban 9 (1), Merhar 1, Košmrlj, Atanasov 4, Omahen, Pahulje, Grebenc 2, Henigman, Nosan 3 (2), Andoljšek, Pucelj 2, Abrahamsberg 3, Batinić 2 (1), Markovič 4.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (2), Ribnica Riko hiše 5 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Ribnica Riko hiše 14 minut.

Krško : Jeruzalem Ormož 26:29 (17:14)

Krčani so v zadnjih minutah zapravili že dobljeno tekmo. Vseskozi so bili boljši, vodili ves prvi polčas in tudi precej drugega, nato pa se jim je zalomilo. Ekipi sta bili poravnani pri 21:21, ko so na domačem igrišču spet zagospodarili gostitelji. Prednost 25:22 se je že zdela neulovljiva, ko so Ormožani začeli zadevati kot za stavo. Najprej so izenačili na 25:25 in nato povsem zasenčili razglašeno zasedbo Sandija Markla.

Športna dvorana, gledalcev 250, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Krško: Polutnik, Žitnik, Miklavčič 3, Dimc, Jazbec 6, Dular 1, Cerjak, Sobotič 1, Kučič 4, Sikošek-Pelko, Čanžar 3 (2), Kastelic, Majerle 2, Koprivc 4, Zoran, Omerzel 2.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Poznič, Putarek, Bogadi 1, Radujkovič 4, Čudič 10 (4), Gregorc 4, Belec, Mavrič, Cvetko, Mesarič 5, Rajšp 5, Peček, Kirič.

Sedemmetrovke: Krško 2 (2), Jeruzalem Ormož 4 (4).

Izključitve: Krško 4, Jeruzalem Ormož 10 minut.

Slovan : Sviš Ivančna Gorica 28:26 (13:16)

V prvem polčasu je ritem igre narekovala Sviš, ki pa je v nadaljevanju pobudo Slovanu.

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 150, sodnika: Klančar in Parezanović (oba Ribnica).

Slovan: Župič, Kastelic, Sanković 2, Bogdanić-Jenko 6, Erak, Ži. Matajič 1, Dobelšek 2, Cvetko 1, Kete 1, Pogačnik 6, Skušek 8 (7), Ža. Matajič 1, Kovačič, Krivic, Kastelic.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Tekavec, Zidar, Potokar 1 (1), Zavodnik 3, Muhovec 5, S. Stopar 5 (2), Pekolj 3, Kalabić 2, Slapničar, Marinčič 1, G. Stopar 4, Sendelbah, Tomšič 2.

Sedemmetrovke: Slovan 7 (7), Sviš Ivančna Gorica 7 (3).

Izključitve: Slovan 6, Sviš Ivančna Gorica 8 minut.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Janez Skušek z osmimi goli, v poraženi sta Aleš Muhovec in Simon Stopar dosegla po pet zadetkov.

Zasedba iz Ljubljane bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 22. marca.