Končno ena dolgočasna tekma

5.4.2014 | 21:45 | I. Vidmar

Novo mesto - Košarkarji Krke so nocoj brez večjega napora visoko s 87:61 ugnali laški Zlatorog. Tekma je bila lepa priložnost, da se je soigralcem tudi na igrišču po več kot štiri mesece trajajočem okrevanju po poškodbi kolena pridružil ameriški organizator igre Malcolm Ray Armstead pa tudi Sani Bečirović je spet zaigral. Na spisku poškodovanih je še naprej Edo Murić, ki se je tokrat že ogreval, na klopi pa je zaradi lažje poškodbe rame prvič v sezoni tekmo preživel prvi mož košarkarskega moštva Krke Jaka Klobučar.

Krka je tekmo že začela bolje, čeprav trener Džikić tudi tokrat v začetno postavo ni uvrstil svojih najboljših igralcev. Novomeščani so povedli s 6:0 in dve minuti pred koncem prve četrtine že z 21:6. V drugi četrtini so gostje, ki so v ligi prvaka še brez zmage, poskusili vse, da bi vzpostavili ravnotežje s Krko, a zaman - Krka je odšla na odmor z 17 točkami prednosti.

Drugi polčas je bil tako le še formalnost in že precej zdolgočasene gledalce je zanimalo le še to, kolikšna bo razlika ob koncu, lepim akcijam Krkinih košarkarjev pa so vseeno zaploskali in svoje ljubljence z aplavzom nagradili tudi, ko je Erjon Kastrati deset sekund pred koncem srečanja pri vodstvu Krke za 26 točk na sredini igrišča ustavil napad in da vedeti, da bo tam počakal do zadnjega piska sirene, njegovi soigralci pa so lahko začeli sprejemati čestitke tekmecev, ki upanje na boljšo igro in prvo zmago prestavljajo še za en teden.

Z 18 točkami najboljši strelec in z osmimi skoki najboljši skakalec tekme ter s statističnim indeksom 24 tudi najbolj koristen igralec srečanja je bil za marsikoga že odpisani Smiljan Pavič.

V petem krogu Krko v sredo čaka derbi v Stožicah, v soboto pa še zaostala tekma prvega kroga s Hopsi na Polzeli.

Krka : Zlatorog 87:61 (21:10, 43:26, 67:46)

Krka: Lapornik 15 (2:2), Kastrati 10 (2:3), Rojc 11 (2:2), Bečirović 5, Pavić 18, Armstead 3, Booker 5, Hukić 9 (0:2), Bolčina 3 (1:2), Buljan 8 (6:6).

Zlatorog: Jurak 10 (4:4), Samojlovič 3, Sirnik 2, Dimec 10, Milošević 15, Marasovič 1 (1:2), Abramovič 4 (1:2), Mitrović 16 (6:8).

Prosti meti: Krka 13:19, Zlatorog 12:16.

Met za tri točke: Krka 6:20 (Armstead, Booker, Hukić, Rojc, Bečirović, Lapornik), Zlatorog 7:32 (Milošević 3, Mitrović 2, Abramović, Samojlović).

Osebne napake: Krka 22, Zlatorog 20.

Pet osebnih: Sirnik (36.), Bečirović (40.).