nogomet

Rudarji nogometašem Krke res ležijo

12.4.2014 | 20:45 | I. V./STA

Krka : Rudar Velenje 1:1 (1:1)

Novomeški napadalci so gostujočemu vratarju povzročali precej preglavic. (Foto: I. Vidmar)

Šestnajstletni Martin Kramarič, tretji strelec kadetske lige, se je veselil svojega prvega prvoligaškega gola.

Novo mesto - Vse je kazalo, da se bo ponovila zgodba izpred tedna, ko so novomeški nogometaši v prvem polčasu vodili in ga zaključili še z igralcem več, a so v drugem polčasu dobili dva zadetka in izgubili, a se je danes popoldne pod Portovalom končalo bolje, saj je gostom iz Velenja po vodstvu Krke in njeni številčni premoči za razliko od Celjanov uspelo zadeti le enkrat.

Ni minilo niti pol minute, ko je bila žoga že v mreži domačega vratarja Matka Obradovića, a je je zadetek na srečo Novomeščanov padel po prepovedanem položaju in ga najboljši slovenski sodnik Damir Skomina seveda ni priznal.

Do prve resnejše priložnosti so prišli domači nogometaši, ko je v peti minuti poizkusil Danijel Rašić. Že v naslednjem napadu je vrnil Denis Klinar, noben strel pa ni posebej ogrozil nasprotnikovega gola. Precej bolj nevarno pa je bilo tri minute kasneje, ko je lepo akcijo gostov zaključil Ivan Firer, a zgrešil le za nekaj centimetrov. Velenjčani so zaigrali bolje, imeli več od igre, vendar v 18. minuti klonili. Novomeščani so odigrali lepo akcijo, v kazenskem prostoru je skok dobil Mario Carević, do žoge pa je prišel najmlajši nogometaš na igrišču, šestnajstletni Martin Kramarič,tretji najboljši strelec kadetske lige, in jo poslal v velenjski gol ter se veselil svojega prvega prvoligaškega zadetka.

Velenjčani so bili blizu izenačenju v 25. in 26. minuti, ko je streljal Christian Bubalović, veselje pa mu je dvakrat preprečil Matko Obradović. Gosti so zagospodarili na igrišču, veliko poizkušali, v 35. minuti je Dalibor Radujko z glavo zadel vratnico, sredi obleganja Krkinega gola pa je drugi rumeni karton prejel Firer. To ni zmedlo njegovih soigralcev, katerim se je napadalna igra obrestovala v 43. minuti. Matej Podlogar je prišel do žoge po odbitem strelu Denisa Klinarja in jo poslal v domači gol.

Gosti so tudi v drugem polčasu nadaljevali z napadalno igro. V 48. minuti je streljal Senad Jahić, Obradović se je izkazal z obrambo. Velenjčani so kljub igralcu manj več poizkušali, v 71. minuti je Jahićev strel znova ustavil Obradović, prav domači vratar se je še nekajkrat izkazal. V zaključku tekme se je igra umirila, tik pred koncem so si Novomeščani in Velenjčani pripravili še zadnja strela, a je rezultat ostal 1:1.

Strelca: 1:0 Kramarič (18.), 1:1 Podlogar (43.).

Krka: Obradović, Buden, Ihbeisheh, Ejup, Kramarič (od 83. Obele Mba), Dežmar, Rašić, Perić, Carević (od. 60. Kramar), Zeljković, Kastrevec.

Rudar Velenje: Rozman, Bubalović, Stjepanović (od 90. Tolimir), Firer, Črnčič, Podlogar, Jahić, Klinar, Radujko, Knezević, Eterović (od 63. Rošer).

Rumeni kartoni: Zeljković, Ihbeisheh, Kastrevec, Kramarič, Ejup; Knezović, Firer, Knezović, Črnčič.

Rdeč karton: Firer (41.).