V Novem mestu finale Lige NLB Wheel

12.4.2014 | 22:00 | I. V./foto: I. V. in Drago Perko

Novo mesto - V športni dvorani Marof so se danes popoldne na finalnem turnirju pomerila najboljša moštva invalidske različice jadranske košarkarske lige. Okrnjena slovenska reprezentanca se je z Zagrebom pomerila za peto mesto in tekmo izgubila s 54:61, prvo mesto pa je z zmago nad Castelvecchiom s 56:54 osvojil bosenski Vrbas. Tretje mesto je pripadlo Koroški, ki je s 60:58 ugnala Sano.

Tako je tudi v šesti sezoni tega tekmovanja v košarki na vozičkih naslov prvakov šel v Bosno -  prva štiri leta so naslov prvaka osvojili košarkarji Sane, lani je bilo najboljše Sarajevo, letos pa, kot rečeno, Vrbas.

Priznanja najboljšim ekipam so podeljevali Matjaž Smodiš, vodja košarkarske šole, nekdanji košarkar Krke in kapetan reprezentance, Alenka Janžekovič Kavšek, direktorica dolenjske podružnice banke NLB in novomeški podžupan Franci Bačar.