Krka sesula Olimpijo in osvojila naslov državnega prvaka

13.4.2014 | 15:35 | I. V.

Državni prvaki. (Foto: I. Vidmar)

Jure Ritlop - najboljši mladi košarkar v Sloveniji oziroma najboljši igralec zaključnega turnirja. (Foto: I. Vidmar)

Tribune so bile polne. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Novomeški košarkarski klub je danes popoldne osvojil nov naslov državnega prvaka. Krkina mladinska posadka je bila na zaključnem turnirju, ki so ga Novomeščani konec tega tedna pripravili v športni dvorani Leona Štuklja, razred zase. Najprej so se v polfinalu z 90:60 za lanski polfinalni poraz oddolžili Domžalčanom, potem pa so v finalu, da so v tej državi brez prave konkurence, dokazali še mladim košarkarjem Uniona Olimpije, ki so jo, potem ko so v zadnjih minutah že popustili in je trener Teo Hojč dal priložnost drugi postavi, premagali s 74:51.

Za najboljšega igralca zaključnega turnirja je bil proglašen Krkin košarkar Jure Ritlop, ki je bil z Domnom Jancem uvrščen tudi v prvo peterko turnirja.

Z mladinci je Krka tako prišla do že četrtega naslova državnih prvakov letos, saj so bili Novomeščani najboljši tudi pri starejših pionirjih, v mini pokalu, in kategoriji U12.

Statistični podatki o zaključnem turnirju državnega prvenstva mladincev so dostopni na strani Košarkarske zveze Slovenije.