nogomet

Nogometaši Krke neodločeno s Triglavom

16.4.2014 | 19:00 | STA

Ilustrativna fotografija (Foto. I. V., arhiv DL)

Kranj - Nogometaši Triglava in Krke so se v tekmi 27. kroga Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim rezultatom 1:1 (0:1). Derbi devetouvrščene Krke in desetouvrščenega Triglava se je končal z delitvijo točk, a so imeli Novomeščani vse do sodniškega dodatka tri točke na svoji strani. Kranjska vztrajnost se jim je obrestovala v 91. minuti, ko je z glavo zadel Lamin Diallo.

Novomeščani so tekmo začeli bolje, čeprav si takoj niso pripravili resnejše priložnosti. Prvo pravo so izkoristili v 13. minuti. V kazenskem prostoru je do žoge prišel Saša Ranić, jo podal do Žige Kastrevca, ki z bližine ponujene priložnosti ni zapravil.

Igra se je po zadetku umirila, šele v zaključku polčasa pa spet nekoliko bolj razživela. Gosti so dvakrat streljali, v 42. minuti prek Kastrevca, v 43. prek Jake Ihbeisheha, v 44. minuti pa je za triglavane zaključil Alen Krcić.

Domači so drugi polčas začeli precej bolje. Hitro so si pripravili priložnost, zaključil je Majcen. V 53. minuti sta kombinirala Alen Krcić in Uroš Palibrk, slednji pa je slabo zaključil. Kranjčani so še naprej bili nevarnejši tekmec, v 72. minuti je Palibrk streljal z roba kazenskega prostora, vendar je bil dobro postavljen gostujoči branilec. Še lepši priložnost so imeli igralci Triglava dve minuti kasneje. Luka Majcen je lepo našel Palibrka, ki je dobro streljal, z obrambo pa se je izkazal Matko Obradović.

Domači trener Siniša Brkić je potek tekme skušal spreobrniti z menjavami, napad je še dodatno okrepil s tremi napadalno usmerjenimi igralci. Domači so si pripravili še nekaj priložnosti, v 91. minuti pa le prišli do tako želenega zadetka. Gašper Udovič je podal v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Lamin Diallo in z glavo premagal Obradovića, nato pa ob veselju slekel dres in si prislužil še drugi rumeni karton.

Obe ekipi bosta tekmi 28. kroga igrali v soboto, Krka bo gostila Luko Koper, Triglav pa bo gostoval pri Gorici.

* Športni center, gledalcev 250, sodniki: Jug (Tolmin), Vukan (Gornja Radgona), Praprotnik (Ljubljana).

* Strelca: 0:1 Kastrevec (13.), 1:1 Diallo (91.).

* Triglav: Curanović, Šturm (od 78. A. Poplatnik), Diallo, Šiljeg, Klemenčič, Udovič, Krcić, Grvala (od 46. Palibrk), Križaj (od 60. M. Poplatnik), Redžić, Majcen.

* Krka: Obradović, Ihbeisheh, Ejup, Buden, Rašić, Zeljković, Dežmar, Ranić, Perić (od 85. Obele Mba), Kastrevec, Carević (od 65. Košnik).

* Rumeni kartoni: Diallo, Krcić, Majcen; Dežmar, Ihbeisheh, Perić

* Rdeč karton: Diallo (92.).