Hopsi šokirali Krko

17.4.2014 | 08:05 | STA/B. B.

Krka : Hopsi Polzela 75:95 (23:26, 41:43, 59:72)

Novo mesto - Košarkarji Hopsov Polzele so v 6. krogu lige Telemach za prvaka s 95:75 (26:23, 43:41, 72:59) pripravili prvovrstno presenečenje, saj so na gostovanju v Novem mestu premagali štirikratne zaporedne prvake Slovenije in do tega kroga neporaženo moštvo Krke. Njihova zmaga je povsem zaslužena. Bili so boljši vseh štirideset minut in se na koncu dokopali celo do svoje tretje najvišje zmage v tej sezoni.

Hopsi so tako v gosteh na kolena spravili obe najboljši ekipi v državi; v uvodnem krogu so v Stožicah presenetili Union Olimpijo, zdaj pa imajo še skalp Krke, ki kljub porazu ostaja vodilna ekipa lige.

Čeprav so gostje nastopili z vsega osmimi igralci - večino bremena je padlo na šest -, so že v uvodnih minutah pokazali, da so na Dolenjsko prišli z resnimi nameni. Uvodno četrtino so dobili s 26:23, ob odmoru so vodili 43:41, odločilno prednost pa so si priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:18. Hopsi, ki so se sicer s Krko v zaostali tekmi prvega kroga pomerili štiri dni nazaj in izgubili s 76:85, so imeli v zadnji četrtini dovolj izkušenj in znanja, da so prednost zadržali in se veselili zmage, ki jih je potisnila proti vrhu razpredelnice.

Pri Hopsih je vseh šest igralcev, ki so se vpisali med strelce, doseglo deset točk ali več. 22 jih je dosegel Mirko Mulalić, 19 Uroš Godler, 17 Goran Jagodnik, 14 Aleksis Mangikri Wangmene, 13 Miha Vašl in 10 Simo Atanacković. Pri Krki je največ točk zbral Jaka Klobučar (16).

Aleksandar Džikić, trener Krke:
"Prejeli smo 95 točk. Podcenili smo nasprotnike."

Jernej Kobale, trener Hopsov Polzele:
"Čestitke fantom za zmago. Od začetka do konca so verjeli v zmago in drug v drugega. Zaradi zelo agresivne igre domačinov v obrambi naša igra ni bila najlepša, vendar mislim, da nam tega nihče ne bo zameril. To zmago fantje posvečajo Danijelu Vujasinoviču, brez katerega bi se težko prebili v Ligo Telemach za prvaka."

V naslednjem krogu (19. 4.) bo Krka gostovala v Rogaški Slatini, Hopsi pa v Domžalah.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800,
sodniki: Jeršan (Ljubljana), Majkič (Hrastnik), Škrbec (Kranj).
* Krka: Lapornik 11 (4:6), Kastrati 11 (1:3), Rojc 3 (3:4), Bečirović 10 (1:2), Pavić 6 (2:4), Booker 8, Bolčina 4, Buljan 6 (2:4), Klobučar 16 (3:6).
* Hopsi Polzela: Mulalić 22 (6:6), Jagodnik 17 (4:4), Wangmene 14 (4:4), Vašl 13 (4:4), Godler 19, Atanacković 10 (3:4).
* Prosti meti: Krka 16:29, Hopsi Polzela 21:22.
* Met za tri točke: Krka 3:25 (Lapornik, Bečirović, Klobučar), Hopsi Polzela 12:31 (Goldler 5, Jagodnik 3, Mulalić 2, Vašl, Atanacković).
* Osebne napake: Krka 23, Hopsi Polzela 27.
* Pet osebnih: Gabriel (36.), Vašl (39.).