Največja prednost je bila dva zadetka

19.4.2014 | 09:15 | I. V.

Krka : Jeruzalem Ormož 26:28 (17:15)

Jan Irman je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Krke. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Rokometaši Krke so sinoči gostili Jeruzalem Ormož in po zelo izenačeni tekmi ostali brez dragocenih točk, ki bi jim verjetno že dokončno zagotovile obstanek v prvi rokometni ligi. Dokaz o izjemni izenačenosti srečanja je nedvomno podatek, da nobeno moštvo na vsej tekmi ni vodilo za več kot za dva zadetka, kakršna je bila tudi razlika na koncu  tekme. Za tesno zmago gostov sta v zadnji minuti poskrbela Bojan Čudič in Daniel Mesarič, saj je dobro minuto pred koncem nazadnje izid izenačil Boris Jazbec na 26:26.

Rokometaši Krke imajo pred zadnjeuvrščenima Krškim in Svišem šest točk prednosti, kar pa se bo zagotovo spremenilo danes popoldne, ko se bosta ti dve moštvi srečali v Ivančni Gorici, glede na to, da se obe v formi vzpenjata, pa se kljub na videz izdatni prednosti Krke lahko še marsikaj zaplete.

Danes bodo na igrišče stopili tudi rokometaši v skupini od 1. do 6. mesta, kjer bo Sevnica gostila trebanjski Trimo, Ribničani pa bodo igrali doma z Mariborom.

Krka: Jurečič 2 (1), Suholežnik, Didovič 2, Okleščen 2, Štanjel, Maričič, Irman 7 (2), Grubar, Jakše, Rašo, Orlič, Cvikl 3, Zaponšek, Potič 6, Adamčič 3, Klopčar 1.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Poznič, Kolmančič, Putarek, Bogadi 3, Radujkovič 5, Čudič 9 (1), Gregorc 5 (2), Belec, Mavrič, Cvetko, Šišmanovič 5, Mesarič 1, Rajšp, Peček, Kirič.

Sedemmetrovke: Krka 5 (3), Jeruzalem Ormož 6 (3).

Izključitve: Krka 0, Jeruzalem Ormož 2 minuti.