Krčani doma premagali Krko, Sevničani Ribnico

11.5.2014 | 11:00

Krško, Sevnica - Rokometaši iz Krškega so v tekmi 8. kroga končnice v 1. NLB Leasing ligi v skupini od 7. do 12. mesta premagali Krko z 21:20 (10:12). Rokometaši iz Posavja so dosegli drugo zmago v končnici, a so še vedno na zadnjem mestu v skupini za obstanek v elitni druščini. Novomeščani, varovanci trenerja Mirka Skoka, so sicer nastopili v precej zdesetkani postavi, saj so zaradi poškod manjkali Borovnik, Svetelšek in Okleščen. V izjemno razburljivi in izenačeni tekmi je zmagoviti gol dosegel Tadej Sobotič.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Franci Čanžar in Aljaž Zoran s po štirimi goli, v novomeški pa Jan Jurečič, ki je dosegel šest zadetkov.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, novomeška pa bo gostila Slovan. Obe tekmi bosta v soboto, 17. maja.

Sevnica - Ribnica Riko hiše 28:25 (14:16)

Rokometaši iz Sevnice so v tekmi 8. kroga končnice v 1. NLB Leasing ligi v skupini od 1. do 6. mesta premagali Ribnico Riko hiše z 28:25 (14:16).

* Dvorana OŠ, gledalcev 100, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).

* Sevnica: Bratanović, Flajs 6 (1), Gorenjak 3, Brečko 1, Krnc, Djurdjević 3 (1), Ošlovnik, Božič, Župevc, Mrgole, Novšak, Grušovnik, Brilej 6, Bezgovšek 1, Pernovšek, Gjerek 8.

* Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Abrahamsberg 5, Markovič 1, Fink 3, Leban 11 (7), Nosan, Merhar, Batinič, Pucelj, Grebenc 4, Henigman 1, Atanasov, Omahen.

* Sedemmetrovke: Sevnica 2 (2), Ribnica Riko hiše 8 (7).

* Izključitve: Sevnica 6, Ribnica Riko hiše 20 minut.

* Rdeč karton: /.

Sevničani so dosegli prvo zmago v končnici za prvaka, a ostajajo prikovani na šestem mestu, medtem ko imajo četrtouvrščeni Ribničani tri točke prednosti pred najbližjimi zasledovalci iz Trebnjega.

Po polovici tekme je bolje kazalo izbrancem gostujočega trenerja Roberta Beguša, v drugem polčasu pa so gostitelji vendarle nevtralizirali zaostanek in v 41. minuti povedli z 20:19. V 54. minuti so si priigrali tri gole prednosti (25:22), lepo zalogo v zadetkih pa zadržali do konca dvoboja.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Žan Gjerek z osmimi, v gostujoči pa Patrik Leban z enajstimi goli.

Sevnica bo v prihodnjem krogu v petek, 16. maja, gostila velenjsko Gorenje, ribniška pa dan pozneje trebanjski Trimo.