Krka potrdila obstanek, Ribnica bo pred Trimom

18.5.2014 | 08:20 | B. B./STA

Rokometaši Krke so sinoči z zmago nad Slovanom potrdili obstanek v prvi ligi, Krško pa se kljub uspehu v Izoli ne more več izogniti dnu lestvice. Enako velja tudi za Sviš, ki je ugnal Ormož. V ligi za prvaka sta si Ribnica in Trimo razdelila točki, Sevnica pa je morala doma priznati premoč Velenju.

Ribnica Riko hiše : Trimo Trebnje 27:27 (14:13)

Ribničani in Trebanjci so po medsebojnem obračunu ostali na mestih, ki so jih zasedali že pred tem krogom. Po neodločenem izidu imajo Ribničani na četrtem mestu še vedno tri točke prednosti pred Trebanjci, kar pomeni, da bodo eni in drugi na četrtem in petem mestu tudi končali ta del prvenstva.

Gosti so tekmo začeli odločno in povedli s 3:0 in 6:2, a so v drugi polovici polčasa domači izničili prednost Trebanjcev in na odmor odšli celo z vodstvom. V drugem delu so domači že vodili tudi za tri zadetke (23:20 in 24:21), a so se v končnici tekme gosti znova vrnili v igro, v enakovrednem dvoboju pa sta se ekipi na koncu zasluženo razšli z delitvijo plena.

Ribnica Riko hiše: Leban 8 (3), Merhar 1, Fink 1, Atanasov, Pahulje, Grebenc 8, Henigman, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 1, Abrahamsberg 3, Batinić, Klarič, Marković 4, Perovšek, Košmrlj.

Trimo Trebnje: Femec, Radelj 3, Murčehajić, Ratajec 10 (4), Čeh, Ferlin, Skol, Sušin 2, Baznik, Rojc 3, Udovič, Ferkulj 2, Grandovec, Florjančič 7, Brana.

Sevnica : Gorenje Velenje 24:33 (12:19)

Velenjski rokometaši so opravili svoje delo in pred zadnjim krogom državnega prvenstva, ko se bodo v petek doma pomerili s Celjem Pivovarno Laško, ostajajo v igri za naslov. Sevnica bo svojo tekmo igrala že v sredo, ko bo gostovala v Trebnjem.

Sevničani so bili v igri do 11. minute, ko je bilo 6:4, nato pa je Gorenje zaigralo v svojem slogu in hitro višalo razliko. Ta je naraščala, po 30. minutah pa se je ustavila pri 19:12. Gosti so z dvema zadetkoma na začetku drugega polčasa še povišali, brez težav nadzorovali potek tekme in se na koncu zasluženo veselili novega para točk.

Sevnica: Bojič, Bratanovič, Bezgovšek 1, Ošlovnik 2, Brečko 5, Gjerek 5, Pernovšek 2, Djurdjević 4, Flajs 2 (1), Brilej 1, Grušovnik 2, Mrgole.

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, Brglez, N. Cehte 8, Medved 3, S. Burić 4, Skube, Golčar 3, Šoštarič, Papež, Vrečer 2, Gams 2, Nosan 1 (1), Oštir, Dujmovič 10 (5), Bećiri.

Krka : Slovan 37:25 (20:11)

Krkaši so z zmago nad Slovanom le še potrdili obstanek v druščini najboljših slovenskih rokometnih klubov. Zmagovalec je bil znan že v prvem delu, ko so gostitelji po zaostanku 2:3 dosegli šest golov zapored. Do odmora je prednost narasla na devet golov in v začetku nadaljevanja celo na 10 (21:10). Nekaj minut pred koncem je bila prednost gostiteljev celo rekordnih 34:21.

Krka: Jurečič 8, Suholežnik 2, Lavrič 1, Špende 3, Štangelj, Maričič 1, Irman, Jakše, Rašo, Furdi 2, Orlič 9 (1), Cvikl 1, Zaponšek, Potič 6, Adamčič, Klobčar 4 (2).

Slovan: Župič 1, Hatič, Sankovič 5 (2), Bogdanič Jenko 5 (1), Erak 2, Matajič 3 (2), Cvetko, Krivic 1, Pogačnik 5, Kolakovič, Sotlar, Peterlin 1 (2), Marojevič, Jandrič 1 (1), Kovačič 1, Kastelic.

Istrabenz Plini Izola : Krško 24:25 (14:12)

Krčani so na Primorskem prišli do tretje zmage v tem delu prvenstva, a ostajajo na zadnjem mestu. Junak tekme je bil Tadej Sobotič, ki je prispeval zmagoviti gol v zadnji minuti. Izolčani po drugem porazu ostajajo na drugem mestu v tej skupini.

Tekma je bila precej izenačena do končnice polčasa, ko je domačim uspelo pobegniti na 14:11, na glavni odmor pa so Izolčani nesli dva gola prednosti. Gosti so se po vrnitvi na igrišče hitro približali in ujeli tekmece v 38. minuti pri 16:16. Pet minut pozneje po golu Tadeja Sobotiča so povedli z 20:18, kar pa ni bil zadnji preobrat na tekmi. Domači so namreč po treh zaporednih golih Žige Smolnika v 55. minuti vodili s 24:21, a nato se jim je ustavilo. Poti do mreže niso več našli, na drugi strani pa je Krčanom to uspelo štirikrat, odločilni zadetek je v zadnji minuti prispeval Sobotič.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Kević, Zorič-Stepančič 1, Smolnik 9 (3), Vukovič 1, Redič 4, Čosić 4, Božič 1 (1), Jurič 3, Rončevič 1, Kojič, Matijaševič.

Krško: Polutnik, Žitnik, Dular 1, Cerjak 8 (5), Ban 4, Omerzel 3, Kodrič 1, Dimc 2, Sobotič 4, Zoran 2, Kastelic.

Sviš Ivančna Gorica : Jeruzalem Ormož 30:28 (14:13)

Rokometaši Sviša so prišli do pete zmage v končnici. Tekmo so sicer bolje začeli gostujoči rokometaši, ki so vodili do 6:5, nato pa se do vodstva prišli domači. Prednosti do polčasa niso več zapravili, vendar si več kot gola zaloge niso priigrali. Takoj po začetku drugega polčasa so povedli s 15:13, nato pa gol ali dva prednosti zadržali do 17:17. Ormožanom je uspel preobrat, prišli so do vodstva, ko so igralci iz Ivančne Gorice izenačili na 26:26, pa so dosegli štiri zaporedne gole in odločili zmagovalca.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Tekavec, Zidar, Potokar, Zavodnik 9, Muhovec 1, S. Stopar 5, Pekolj 3, Bučar, Kalabić, Strmole, Slapničar, Sašek 3, G. Stopar 2, Sendelbah 1, Tomšič 9.

Jeruzalem Ormož: Poznič 2, Putarek, Bogadi 3, Kocbek 4, Radujković 2, Čudič 7, Gregorc 4, Belec, Cvetko, Šišmanović, Mesarić 3, Rajšp 2, Peček 1, Kirič.