Trimo je spet najboljši v državi

18.5.2014 | 19:15 | I. V.

(Foto: I. Vidmar)

Medalje je mladim Trebanjcem podelil najboljši trebanjski rokometaš, vodja igre Celja Pivovarne Laško in reprezentance Sebastjan Skube. (Foto: I. Vidmar)

Trebnje - Nov dokaz, da je trebanjska rokometna šola res najboljša državi, je nov naslov državnih prvakov, ki so ga Trebanjci osvojili ta konec tedna na finalnem turnirju državnega prvenstva za kadete, ki so ga včeraj in danes pripravili v Trebnjem. Pravico do organizacije zaključnega turnirja so si trebanjski rokometaši prislužili s prvim mestom v ligaškem delu prvenstva.

Na finalnem turnirju so Trebanjci dobili vse tri tekme in suvereno osvojili prvo mesto, drugi je bil ljubljanski Slovan, tretji Jeruzalem Ormož in četrto Krško.

Trebanjci so na poti do naslova prvakov s 18.15 (12:7) ugnali Jeruzalem Ormož, z 28:18 (15:6) Slovana in danes s 23:16 (12:9) še Krško. Krčani so poleg tega nesrečno 23:24 (15:13) izgubili s Slovanom in remizirali z Jeruzalemom Ormožem 25:25 (13:12).

Z dvajsetimi zadetki je bil pri Krčanih daleč najboljši strelec Marko Sintič, pri Trebanjcih pa je bil s 17 zadetki najbolj učinkovit Matic Kotar.