kolesarstvo

Naslov prvaka končno spet v Novem mestu

29.6.2014 | 21:00 | I. V.

Matej Mugerli je osvojil prvi naslov državnega prvaka na cestni dirki v kategoriji elite za novomeški kolesarski klub po dolgih 13 letih. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Končno se je kolesarjem novomeške Adrie Mobila na državnem prvenstvu, ki so ga, kot je že tradicija, pripravili v Gabrju, vse sestavilo, kot so si želeli in prišli do naslovov državnega prvaka tako v kategoriji elite, kjer se je zmage veselil Matej Mugerli, kot med mlajšimi člani, kjer je zmagal Domen Novak

Mugerli je glavnini pobegnil že v prvem od petnajstih krogov 165 kilometrov dolge preizkušnje, ko so se mu pridružili še zmagovalec lanske preizkušnje Matej  Mohorič, Jan Tratnik in Rok Korošec. Medtem ko je slednji hitro odpadel, sta se kasneje ubežnikom priključila še Luka Mezgec in Kristjan Fajt, glavnina pa je tudi kmalu razpadla. Novomeški kolesarji so bili tokrat očitno najmočnejši in tudi trdno odločeni, da po letu 2001, ko je naslov državnega prvaka osvojil Martin Derganc, domačo lovoriko spet vrnejo na Dolenjsko.

Krog pred cilje sta se na klancu v Gabrju od ostalih ubežnikov ločila Mugerli in Fajt, ki jima je lahko sledil le Mezgec, ki pa v sendviču med dvema kolesarjema v belo-modro-rdečem dresu Adrie Mobil ni imel prav veliko možnosti za uspeh, čeprav je ta trenutek nedvomno najhitrejši slovenski kolesar. Kakih petsto metrov pred ciljem je Mugerli pospešil in vprašanje o zmagovalcu je dobilo svoj odgovor, drugo mesto je osvojil Luka Mezgec (Giant Shimano), tretje pa Kristjan Fajt (Adria Mobil). Novomeščani pa so imeli v deseterici še Primoža Rogljiča na četrtem in Klemna Štimulaka na devetem mestu. Veselica v Gabrju se je lahko začela, za še boljše vzdušje pa je poskrbel še Domen Novak z zmago med člani do 23. leta.

Žensko preizkušnjo je dopoldne dobila Polona Batagelj (BTC City Ljubljana), med mladinci pa je edino medaljo za Adrio Mobil dosegel Mitja Zupančič med mlajšimi mladinci.