odbojka

V Štuklju sinoči tesen poraz Slovenije

12.7.2014 | 09:50 | STA/I. V.

Novo mesto - Po več letih premora smo sinoči v Novem mestu spet lahko gledali vrhunsko žensko odbojko. V predzadnjem krogu evropske lige se je v Športni dvorani Leona Štuklja reprezentanca Slovenije pomerila s Turčijo in po izjemno izenačenem boju tekmo izgubila z 1:3. Danes ob 18. uri bo prav tako v dvorani Leona Štuklja še zadnja tekma evropske lige, prav tako med Slovenijo in Turčijo.

Slovenska reprezentanca, ki je v Turčiji eno tekmo dobila s 3:0, drugo z enakim izidom izgubila, je po sinočnjem porazu na lestvici skupine A zdrsnila na tretje mesto, a lahko z drevišnjo zmago drugouvrščeno Bolgarijo spet prehiti, medtem ko so se Turkinje le še utrdile na prvem mestu.

Do prvega tehničnega odmora sta se ekipi še "otipavali", vsaka od njiju je tudi naredila dve napaki na svoj servis, po še eni lastni napaki gostij, tokrat po napadalni akciji pa je Slovenija kot prva na tekmi nasprotnicam pobegnila za dve točki (9:7). Toda z delnim izidom 6:2 so do dveh točk prednosti prišle gostje (13:12), a so Slovenke s tremi zaporednimi bloki, dvakrat je bila uspešna Sara Hutinski, enkrat Iza Mlakar, na drugi tehnični odmor odšle s tremi točkami prednosti. Po novem bloku turške ekipe, ki je bila v povprečju precej višja od slovenske, je Bruno Najdič ob izenačenju na 21. točki vzel prvi polminutni odmor. Z asom Ceylan Arisan so Turkinje povedle z 22:21, nato pa prišle tudi do prve zaključne žoge za zmago v uvodnem nizu. Niso je izkoristile, zato pa so drugo.

Z dvema zaporednima točkama Sare Hutinski, ki je bila tudi na servisu in uspešnem "penalu" Kaučičeve, so Slovenke na začetku drugega niza povedle s 3:0. Toda po treh lastnih napakah domače ekipe so gostje dosegle kar pet točk zapored, zato je Bruno Najdič vzel polminutni odmor. Polminutni odmor je prinesel boljšo igro slovenske ekipe, ki je na prvi tehnični odmor vendarle odšla s točko zaostanka. V slovenski ekipi se je razigrala kapetanka Marina Cvetanovič, gledalci pa so bili na nogah ob točki za slovensko vodstvo z 12:11, ko sta ekipi rešili nekaj 'težkih' žog, bili uspešni tudi v bloku, na koncu pa je točko dosegla Lana Ščuka. Z novo točko odlične Sare Hutinski so na servis Cvetanovičeve Slovenke povedle s 14:11, nato pa vodile tudi z 20:15. To sicer ni bilo dovolj za mirno končnico, a razpoložena Iza Mlakar je že s svojo 14. točko na tekmi vendarle poskrbela, da se je izenačena končnica obrnila v prid gostiteljicam.

Tretji niz so bolje začele turške odbojkarice, ki so na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo treh točk. V slovenski ekipi so se spet pojavile težave na sprejemu, tudi servis ni bil več tako uspešen kot v drugem nizu, toda ko so popravile ta dva elementa v svoji igri, je na trinajsti točki sledilo izenačenje. Turkinje so v nadaljevanju spet ušle, toda domače so jih spet ujele in sledila je nova izenačena končnica, v kateri so imele več sreče in zbranosti gostje.

V letošnji sezoni so slovenske odbojkarice že nekajkrat po treh nizih zaostajale za svojimi nasprotnicami, a so na koncu le izvlekle zmago. Vendar se tokrat četrti niz za slovensko ekipo ni začel najbolj obetavno, kajti z dvema zaporednima blokoma so Turkinje povedle s 6:3. Slovenske odbojkarice se niso predale, borile so se za vsako točko in po še eni dolgi izmenjavi žog je na koncu z blokom gledalce navdušila Sara Valenčičeva, ki je nato z asom poskrbela za izenačenje na 11. točki. Do prvega vodstva v četrtem nizu so domače odbojkarice prišle po novem uspešnem napadu Mlakarjeve (12:11), vendar so ob drugem tehničnem odmoru za gostjami zaostajale za točko. Z asom so Turkinje povedle z 19:16, z novim polminutnim odmorom pa je Najdič še zadnjič skušal najti priključek z gostujočo ekipo. To je njegovim izbrankam tudi uspelo, kajti z dvojnim blokom Marine Kaučič in Mlakarjeve so Slovenke najprej izid izenačile, z novim blokom, tokrat same Kaučičeve pa so celo povedle z 20:19. Tudi tokrat so bile v končnici bolj zbrane turške odbojkarice, ki so zaključile svojo drugo žogo za zmago s 3:1 v nizih.