TEKI ZA POKAL DL: Tokrat tekli po lovskih stečinah

13.7.2014 | 10:20 | T. J. G.

Skoraj sto tekačev je teklo na 7-kilometrski preizkušnji. (Foto: T. J. G.)

Zmagovalec je bil Matej Uhan, trenutno vodilni v skupnem seštevku pokala.

Trebelno - Lovska družina Trebelno je včeraj popoldne vzorno pripravila in organizirala že 9. tek po lovskih stečinah, katerega se je udeležilo več kot 140 aktivnih udeležencev. Na najdaljši 7 kilometrov dolgi progi sta slavila trenutno vodila v skupnem seštevku Tekov Dolenjske 2014 Matej Uhan (DTP Trebnje) pri moških s časom 24:29 in Marjeta Stržinar (Novo mesto) pri ženskah, ki je za progo potrebovala 30 minut.

Drugi je v cilj pritekel Robert Lendaro (AK Sevnica), tretji Bojan Vidmar (DTP Trebnje), četrti je bil Gregor Bučar (Matick), peti pa Andraž Dobovšek iz Novega mesta.

Med ženskami je drugo mesto zasedla Marta Plahuta (AK Radeče), tretje Helena Bučar (Brezmejni.si), četrta je bila Petra Žnidaršič (Marathon Novo mesto), peta pa Trebanjka Angelca Vidmar. Vsi tekači so dobili lično majico in porcijo odličnega divjačinskega golaža, po zaključku teka pa so lovci pripravili veselico z ansamblom Petan.

Tekači, ki se udeležujejo Tekov Dolenjske za Pokal Dolenjskega lista, do konca avgusta ne bodo imeli skupnih preizkušenj. Naslednji tek, že štirinajsti po vrsti, bo namreč v nedeljo, 31. avgusta, na Bregu pri Kočevju, ko bosta AK Maraton Kočevje in ŠD Biček pripravila rekreativni tek na 10 kilometrov in 21 kilometrsko preizkušnjo, ki bo štela za pokal.