nogomet

Usoden prvi polčas

11.8.2014 | 09:10 | B. B./STA

Novo mesto - Nogometaši Krke so v 4. krogu državnega prvenstva doma izgubili z Zavrčem s 2:3. Večino dela so gostje opravili v prvem polčasu, ki so ga dobili kar s 3:0, tako da niti boljša igra v nadaljevanju in celo številčna premoč Krki nista pomagali do uspeha.

Zavrčani tako nadaljujejo dobre predstave v gosteh, saj so po zmagah v Velenju in Celju vse tri točke odnesli še iz Novega mesta. S tretjo zmago so se točkovno izenačil z drugouvrščenim Mariborom, ki ima tekmo manj, Krka, ki je kot prva letos prejela dvomestno število golov, pa ostaja globoko v spodnji polovici z eno zmago.

Novomeščani so tekmo začeli malce odločneje kot tekmeci, a kakšne nevarnejše akcije niso izpeljali. V naslednjih minutah sta ekipi zaigrali previdno, a v 19. minuti so domači naredili napako, po kateri so gosti povedli. Karlo Težak je prodrl v kazenski prostor, tam pa ga je zrušil vratar Matko Obradović in zakrivil enajstmetrovko. To je uspešno izvedel Doris Kelenc.

V 28. minuti je bila Krka blizu izenačenja. Do strela z roba kazenskega prostora je lepo prišel Šaban, a je njegov diagonalni strel ustavila vratnica. Ko se je zdelo, da Krka počasi prevzema pobudo, je Zavrč v dveh minutah praktično odločil tekmo. Najprej je v 36. minuti po prekinitvi zadel Dino Kresinger, ki je na golovi črti prišel do odbite žoge po strelu Marka Roškarja z glavo, dve minuti pozneje pa je drugič na tekmi zadel Kelenc, potem ko mu je v kazenskem prostoru lepo podal Kresinger.

Takoj po začetku drugega polčasa je imel Težak izjemno priložnost za povišanje vodstva, a je Obradović preprečil nov zadetek, zato pa so v 56. minuti prvega zabili gostitelji. Rezervist Kastrevec - s  Perićem sta ob polčasu vstopila v igro namesto Carevića in Fučka - je bil po podaji Ihbeisheha z leve strani najvišji v skoku in z glavo premagal Ranilovića.

Voda na mlin Krke je bila tudi izključitev Dugolina v 61. minuti zaradi grobega prekrška nad Perićem, za katerega mu je sodnik Sagrković takoj pokazal rdeč karton. Številčno premoč je Krka dejansko unovčila v 86. minuti, ko je po podobni akcijo kot pri prvem golu, le da je za podajo z desne strani tokrat poskrbel Rašić, Kastrevec še drugič zadel z glavo.

A do točke Krki kljub ni uspelo priti. V sodnikovem podaljšku je imel priložnost za izenačenje celo vratar Obradović, ki je ob prekinitvi prišel v kazenski prostor gostov, a je njegova "bomba" s petih metrov končala v bloku gostov, na drugi strani pa je nato Dedić zapravil priložnost, da bi prazna vrata Krke pretopil v še višjo zmago.

Krka bo v 5. krogu prihodnjo soboto gostovala v Domžalah, Zavrč pa bo dan prej gostil Koprčane.

* Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Praprotnik (Ljubljana) in Bensa (Kojsko).

* Strelci: 0:1 Kelenc (20./11 m), 0:2 Kresinger (36.), 0:3 Kelenc (38.), 1:3 Kastrevec (56.), 2:3 Kastrevec (86.).

* Krka: Obradović, Žižić, Diallo, Dežmar, Rašić, Jurić, Šaban (od 74. Novosel), Ihbeisheh, Kramarič, Fuček (od 46. Kastrevec), Carević (od 46. Perić).

* Zavrč: Ranilović, Datković, Kristić, Dedić, Roškar, Šafarić, Težak (od 64. Cvek), Matjašič, Kelenc (od 82. Brdar), Dugolin, Kresinger (od 72. Benić).

* Rumeni kartoni: Obradović, Kastrevec; Matjašič.

* Rdeči karton: Dugolin (61.).