avto moto

Krška veterana danes v Žarnovicah

24.8.2014 | 08:25 | Tekst: Mitja Pungarčič , Foto: Maja Šestak in Sašo Ključarič

V Lendavi. (Foto: M. Š.)

Jože Pepi Žibert (Foto: S. K.)

Roman Špitaler (Foto: S. K.)

Petišovci, Krško - V športnem parku Petišovci pri Lendavi je bila v petek zaradi finančnih težav prestavljena dirka, ki bi morala biti že pred mesecem dni, kjer so nastopili pari klubov iz Slovenije,Češke in Hrvaške. Prvič letos je na najvišjo stopničko stopil par iz Ljubljane v postavi Voldrih-Gregorič, ki je le za točko ugnal favorita iz Pardubic. Zadnje, tretje mesto na zmagovalnem odru pa je zasedel domači Lendavski par Čonda-Vida. Dvojica iz AMD Krško v postavi Kovačič- Ivačič se je tokrat od slovenskih predstavnikov odrezala najslabše in osvojila skromno peto mesto.

Tokrat velja poudariti dve stvari, in sicer, da je za razliko od prejšnjega vikenda, ko je bila dirka v Mšenem, ljubljanski zmagovalni par deloval precej bolj uglašeno, kar pomeni, da je Gregorič tokrat prispeval enako število točk kot Voldrih in tako sta se lahko prvič letos veselila zmage. Tretjo stopničko, ki je pripadla Lendavčanoma, pa je zaznamoval in doprinesel predvsem Čonda, ki je bil tokrat najboljši posameznik dirke, saj je zbral vseh osemnajst možnih točk in tako ostal edini nepremagan tekmovalec na včerajšnji dirki. Tretji par AMD Krško je tokrat precej zatajil. Solidno je sicer nastopil mlajši od krške dvojice Kovačič, ki je od štirinajstih točk zbral dvanajst. Slabše je šlo Ivačiču, ki je tokrat ob nekaj tehničnih težavah prispeval le bori dve točki.

Pokalno prvenstvo parov se bo nadaljevalo naslednji vikend, ko bo v soboto najprej na sporedu dirka v Krškem, že naslednji dan pa bo sledila dirka v Ljubljani.

Srečanje in dirka veteranov bo jutri v edinem Slovaškem speedway centru v Žarnovicah. Zanimivost te dirke za slovenske ljubitelje speedwaya je, da bosta na dirki po celoletnih pripravah nastopila kar dva od treh veteranov iz AMD Krško. V pisani druščini kar sedemindvajsetih prijavljenih voznikov, bosta na slovaškem nastopila oseminštirideset letni Roman Špitaler, ki je svojo športno kariero začel v AMD Krško že leta 1987, a je zaradi poškodb svojo prvo dirko dočakal šele 1989. V svoji desetletni karieri je nastopal za dva kluba - za AMD Krško in pozneje še za ST Lendava. Drugi predstavnik pa je enainšestdeset letni legendarni Jože Pepi Žibert, ki celo svojo kariero od leta 1976 do leta 1986 bil zvest AMD Krško. Leta 1993 je bil tudi državni prvak med posamezniki, v svojih vitrinah pa ima še nekaj naslovov ekipnega državnega prvaka in seveda naslova prvakov med dvojicami.