nogomet

Še en poraz nogometašev Krke

31.8.2014 | 20:30 | I. V.

Novomeški nogometaši na domačem izgubljajo tudi z moštvi s spodnjega dela lestvice. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Nogometaši Krke so danes popoldne na tekmi sedmega kroga doživeli še šesti poraz v Prvi ligi. S 3:1 (3:0) so jih premagali nogometaši Kopra, ki jim podobno kot Novomeščanom v uvodnih krogih ni šlo najbolje.

Novomeški nogometaši, ki so se na tej tekmi poslovili od hrvaškega vratarja Matka Obradovića in od najmlajšega strelca v zgodovini prve slovenske nogometne lige obetavnega belokranjskega napadalca Martina Kramariča, so tekmo s Koprom slabo začeli, saj je bila žoga večino časa precej blizu Obradovićevih vrat, stalno obleganje njegove mreže pa je prvi sad obrodilo v 36. minuti, ko je zadel v polno Urban Žibert, ki je po podaji s prostega strela najprej z glavo zadel vratnico, nato pa žogo pospravil v gol.

Le dve minuti kasneje so si Primorci znova skočili v objem po golu Damirja Hadžića, ki je odbito žogo spravil za hrbet domačega vratarja Matka Obradoviča, učinkovito igro pa je pred odhodom na 15-minutni odmor zaokrožil Matej Pučko po strelu z volejem, tik pred tem pa je Mitja Lotrič zadel še prečko.

V drugem polčasu so se gostje, zadovoljni z visokim vodstvom, nekoliko povlekli v obrambo, tako da so do prvih priložnosti prišli tudi Novomeščani. Še vedno nevarne napade Koprčanov je tokrat bolj uspešno kot v prvem polčasu zaustavljal Obradović,prvo priložnost za zmanjšanje zaostanka pa so Novomeščani dobili v 62. minuti, ko je Martin Šaban zadel vratnico, v 73. minuti pa so končno dočakali zadetek - dosegel ga je Denis Mojstrovič.

Nogometaše Krke v osmem krogu čaka gostovanje v Mariboru.