nogomet

25.9.2014 | 08:15 | B. B., STA

Krka : Olimpija 2:1 (1:0)

Pelin je zagrenil življenje Olimpijinim napadalcem. (Foto: Nikola Miljkovic / Krater Media)

Novo mesto - Olimpija, ki prvih devet krogov ni poznala poraza, ga je okusila proti doslej predzadnji ekipi prvenstva Krki. Neverjeten pa je tudi podatek, da Olimpija na Portovalu sploh še ni osvojila prvoligaške točke, saj so krkaši na tretji domači tekmi z Ljubljančani še tretjič slavili! Za Krko je to druga zmaga v prvenstvu, prva po drugem krogu, ko so doma ugnali Gorico.

Olimpija, čeprav si je priigrala številne priložnosti in tudi enajstmetrovko, ki pa jo je zapravila, je na koncu ostala praznih rok.

Novomeščani so v uvodu tekme presenetili goste in povedli že v peti minuti, ko je po podaji Danijela Rašića zadel Josip Fuček. Olimpija je po prejetem zadetku pritisnila proti domačim vratom, Nik Omladič je nevarno streljal v deseti minuti, a je ostalo pri vodstvu domačih, tako kot po poskusu Mihe Zajca malce pozneje. Po njegovem prostem strelu se je izkazal vratar Krke Tomislav Pelin. ki se je do konca izkazal za enega junakov tekme.

V 14. minuti je iz bližine na olajšanje gledalcev zgrešil še Nemanja Mitrović, tri minute pozneje pa so Ljubljančani prišli do najstrožje kazni. A tudi te priložnosti niso izkoristili, saj je Pelin strel Andraža Šporarja obranil. Ljubljančani so imeli na voljo tudi številne udarce iz kota, a niti teh niso znali unovčiti.

V 30. minuti je bil ponovno premalo natančen Omladič, streljal je z roba kazenskega prostora, deset minut pozneje pa je bil Pelin dobro postavljen po strelu Filipa Valenčiča z glavo. Sledilo je še nekaj nenatančnih poskusov Ljubljančanov (Darijan Matić, Šporar, Boban Jović) in eden Novomeščanov (Nikola Žižić).

Uvod drugega polčasa je minil v pobudi Ljubljančanov, a je Krka ponovno pičila. V 58. je v kazenskem prostoru Olimpije najprej do strela prišel Fuček, do odbite žoge pa je v gneči prišel domači kapetan Danijel Dežmar in spretno zadel za 2:0.

Deset minut pozneje je Pelin ustavil nov Šporarjev poskus, v 77. minuti pa še strel Nika Kapuna. V 88. minuti so Ljubljančani le premagali Pelina, ki jim je tako zagrenil življenje. Uspešen je bil Marko Vukčević, a to ni preprečilo končnega veselja domačih

Krka bo v 11. krogu prihodnji ponedeljek gostovala v Gorici, Olimpija pa bo dva dni prej gostila Koprčane.

* Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Skomina (Koper), Vidali (Gračišče) in Patarić (Izola).

* Strelci: 1:0 Fuček (5.), 2:0 Dežmar (58.), 2:1 Vukčević (88.).

* Krka: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Fuček, Jurić, Dežmar (od 80. Carević), Rašić, Welbeck, Perić (od 90. Palić), Kastrevec (od 83. Šaban).

* Olimpija: Ivačič, Spahija, Bajrić (od 62. Fink), Mitrović, Jović, Kapun, Matić, Zajc, Omladič (od 85. Vukčević), Valenčič (od 62. Đurković), Šporar.

* Rumeni kartoni: Rašić, Šaban; Spahija, Šporar.