Sevnica prvič, Krka drugič, Trimo tretjič

29.9.2014 | 10:00 | STA, B. B.

Novo mesto - Četrti krog prve rokometne lige je Sevnici prinesel prvo zmago, do katere je prišla v Ivančni Gorici, ki ponovno ostaja praznih rok. Brez zmage je tudi Krško, klonil je proti Krki, Trimo je zmagal v Slovenj Gradcu.

Krško - Krka 27:33 (15:16)

* Športna dvorana, gledalcev 150, sodnika: Pangerc (Škofljica) in Backović (Ljubljana).

* Krško: Kozole, Zorič, Dragan 2, Romih 1, Rozman, Ban 1, Sobotič 3, Žitnik, Kodrič 2, Ferlin, Kastelic 2, Sikošek Pelko, Vrečar 6, Sintič 8, Sendelbah 1, Zoran 1.

* Krka: Jurečič 11, Lavrič 1, Didovič 1, Rojc, Okleščen 3, Štangelj, Irman 1, Jakše 1, Rašo, Smolnik 6, Vidmar, Furdi, Cvikl 4, Božič, Potič 1, Adamčič, Klobčar 4.

* Sedemmetrovke: Krško 7 (6), Krka 5 (3).

* Izključitve: Krško 6, Krka 2 minuti.

* Rdeč karton: /.

Krško je doživelo četrti zaporedni poraz. Po Ormožu, Izoli in Trebnjem jim je rokometno mero vzela še zasedba iz Novega mesta, ki ima po štirih tekmah polovičen izkupiček. Prvi polčas je bil negotov, drugi pa je minil v prevladi rokometašev iz Novega mesta. Jan Jurečič in Žiga Smolnik sta dala enajst in šest golov, pri Krčanih Marko Sintič z osmimi zadetki.

Sviš Ivančna Gorica - Sevnica 23:25 (14:15)

* Dvorana OŠ, gledalcev 180, sodnika: Cvetko (Celje), Majer (Trebnje).

* Sviš Ivančna Gorica: Mohar, Slapničar, Tekavec, Nered 1, Potokar, Marušič 6 (1), Zavodnik 2 (1), S. Stopar 9 (3), Pekolj 1, Košir, Kalabić 2, Marinčič, Kristan, G. Stopar 2, Bučar, Košir.

* Sevnica: Gerčar, Dražetić 7 (1), Ž. Krnc 1, Djurdjević 5 (1), Brglez, Cigler 1, Gorenjak, Štefančič, Novšak, Kuhar 1, Brilej 2, Bezgovšek 1, Gjerek 5, Župeuc, Suholežnik 2, J. Krnc.

* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 8 (5), Sevnica 2 (2).

* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8, Sevnica 10 minut.

* Rdeč karton: Djurdjević (55.).

Sevnica je dosegla prvo zmago v prvenstvu, Ivančna Gorica pa na četrti tekmi še četrti poraz. Vse do zadnjega piska sirene je bila tekma povsem izenačena. Gostje so večji del drugega polčasa vodili za gol ali dva, v zadnji minuti pa je imel Tin Marušič priložnost s sedmih metrov, a je bil nenatančen, zato je obveljal izid, ki ga je na nasprotni strani postavil Žan Gjerek. V prvem delu je kazalo na gladko zmago Sevničanov, ki so vodili že s 7:2, in prednost držali do vodstva s 13:8, a so domači na 14. golu izenačili, edino vodstvo pa so si priigrali v drugem delu pri 17:16.

Slovenj Gradec 2011 - Trimo Trebnje 26:35 (13:19)

* Športna dvorana, gledalcev 400, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).

* Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Humek, Šavc, Voršič 4 (1), Zbičajnik, Čivčič 2, Ovniček 2, Doberšek 2, Levc 5, Kresnik, Kobold, Šol 4, Poklič 4 (2), Plešej 1, Podstenšek, Štumpfl 2.

* Trimo Trebnje: Jelovčan, Zaplotnik, Femec, Radelj, Skol 2, Kotar 1, Sušin 2, Baznik 1, Potočnik 3, Udovič, Sašek 4, Ferkulj 5 (2), Grandovec 6, Florjančič 11, Brana, Urbič.

* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 3 (3), Trimo Trebnje 2 (2).

* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 4, Trimo Trebnje 6 minut.

Trebanjska ekipa je zanesljivo slavila v Slovenj Gradcu, za zmago pa si veliko zaslug lasti izjemno učinkoviti Luka Florjančič, ki je gostiteljem nasul kar 11 golov. Izkazala sta se še Tevž Grandovec s šestimi in Jaka Ferkulj s petimi zadetki

Riko Ribnica - Celje Pivovarna Laško 22:38 (9:17)

* Športna dvorana, gledalcev 450, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Palačković (Ljubljana).

* Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 4 (1), Fink 3, Atanasov 1, Merhar, Grebenc 6, Henigman, Nosan 3 (2), Andoljšek 1, Pucelj 2, Skušek 1, Knavs 1, Markovič, Batinič, Košmrlj.

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 1, Ivić 2, Janc 5, Razgor 2 (2), Marguč 2, Poteko 2, Miklavčič 2, Slišković 1, Zarabec 6, Kodrin 2, Pešić 1, Kasal 2, Žvižej 10 (1), Kastelic.

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (3), Celje Pivovarna Laško 4 (3).

* Izključitve: Riko Ribnica 8, Celje Pivovarna Laško 14 minut.

* Rdeč karton: Blagotinšek (48.).

Ribničani so že po nekaj minutah spoznali, da proti državnim in pokalnim prvakom nimajo nikakršnih možnosti. V 23. minuti so zaostajali 10 golov, na koncu pa 17. Za Ribnico je Jan Grebenc dosegel šest zadetkov.