nogomet

Krka iz Gorice praznih rok

29.9.2014 | 19:50 | STA

Gorica - Krka 2:1 (1:0)

Novo mesto - V ponedeljkovi tekmi 11. kroga sta se v Novi Gorici pomerili ekipi, ki sta bili na repu prvenstvene razpredelnice. Krka je imela pred gostovanjem v Novi Gorici na osmem mestu sedem točk, eno več kot domači nogometaši na osmem. Ti imajo precejšnje težave z učinkovitostjo, saj so bili do tega dvoboja brez doseženega zadetka že skoraj 250 minut, gostje pa so lovili prvo letošnjo zmago na tujem. Na koncu so se Goričani s tesno zmago prebili mesto višje na lestvici, Novomeščani pa so zdaj predzadnji.

V uvodnih minutah dvoboja si nobena ekipa ni pripravila nevarnejše priložnosti, za odtenek bolj živahno igro so pokazali domači, a brez ogrožanja vratarja Novomeščanov Tomislava Pelina. Na drugi strani pa tudi Vasja Simčič ni imel prav veliko dela. Tako je že iz prve nevarnejše akcije padel tudi prvi zadetek, za domače ga je dosegel Ezekiel Isoken Henty v 24. minuti, potem ko je udaril po žogi z roba kazenskega prostora, žoga je zadela nogometaša Krke Alena Vučkića in presenetila vratarja gostov Pelina.

Najlepšo priložnost za Krko je imel že v izteku prvega dela Tomislav Jurić, ko je dobro izvedel prosti strel, a je bil vratar Simčič zbran in je žogo dobil v kot.

Krka je nato v nadaljevanju vendarle hitro dosegla zadetek, že v 49. minuti je Josip Fuček natančno meril z roba kazenskega prostora, ob njegovem strelu pa je bil Simčič nemočen in moral po žogo v mrežo.

Kljub prejetemu zadetku so Goričani v nadaljevanju spet prevzeli pobudo, imeli terensko premoč, ki pa je dolgo niso znali spremeniti v prednost tudi pri golih. Šele v 77. minuti so dosegli še drugi gol. Pred tem je Vinko Buden nepravilno ustavil Alessia Innocentija, z bele točke pa je bil nato uspešen Luka Majcen.

Priložnosti gostov so bile redke, deset minut pred koncem je spet poskusil strelec gola Fuček, a tokrat ni bil uspešen. Gorica je znala zadržati minimalno prednost, Innocenti je še enkrat zapretil Pelinu, izid pa se ni več spremenil. Ob koncu tekme pa so bili nogometaši tudi vse bolj nervozni, sodnik je tako podelil kar nekaj rumenih kartonov, zaradi dveh pa je igrišče predčasno zapustil prav Innocenti.

Nova Gorica, 29. septembra (STA) - Nogometaši Gorice so v tekmi 11. kroga prve lige Telekom Slovenije premagali Krko z 2:1 (1:0).

* Športni park Nova Gorica, gledalcev 300, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Kordež (Ravne na Koroškem), Pospeh (Petrovče).

* Strelci: 1:0 Henty (24.), 1:1 Fuček (49.), 2:1 Majcen (77., 11-m).

* Gorica: Simčič, Enow (od 53. Kavčič), Modolo, Vetrih, Makinwa (od 48. Majcen), Napoli (od 72. Džuzdanović), Pasqualini, Henty, Vanin, Innocenti, Venturim.

* Krka: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Fuček, Jurić, Palić (od 80. Ihbeisheh), Dežmar, Rašić (od 69. Mojstrovič), Welbeck-Maseko, Kastrevec (od 56. Šaban).

* Rumeni kartoni: Napoli, Simčič, Innocenti, Majcen; Fuček, Dežmar.

* Rdeč karton: Innocenti (90.).