30.9.2014 | 20:55

Krka : Union Olimpija 68:65 (17:15, 36:32, 47:49).

Šenčur - S tekmo za superpokal med Krko in Unionom Olimpijo se je pri novincu v Ligi Telemach, v Šenčurju, začela domača košarkarska sezona. Kljub pomanjkanju pod obročem, manjkal je Wangmene, je Krka ugnala Olimpijo in osvojila svoj četrti superpokal.Junak tekme je bil Armstead s 23 točkami

Od prvih minut dalje je bilo videti, da ne Krka ne Olimpija še nista na nivoju, na katerem bi si želela biti. Krkaši v uvodu nikakor niso mogli biti zadovoljni z razpletom bitke pod obročema, saj je Olimpija prepričljivo dobila skok. Krka je v prvem polčasu ujela le 8 odbitih žog, od tega dve v napadu, Olimpija pa kar 25, od tega deset v napadu.

Težave pod košem so Novomeščani k sreči uspešno nadoknadili s čvrsto in gibljivo obrambo s katero so Ljubljančane že v prvem polčasu prisilili v 11 izgubljenih žog, sami so zapravili tri. Na odmor sta ekipi odšli razmeroma izenačeni, 36:32 je bilo za Krko, obe moštvi pa sta bili dokaj natančni tudi pri metu. Krka nekoliko bolj, zadela je pet, Olimpija pa štiri trojke.

V prvem delu je izstopal Armstead z 11 točkami, ki se je nadaljevanju za nekaj časa sicer nekoliko ohladil, a v ključnih trenutkih spet stopil na sceno. Vmes je Olimpija še naprej dominirala v skoku in je tretjo četrtino končala z delnim izidom 12:2 ter v zadnjih deset minut vstopila s prednostjo 49:47.

Težave Krke v napadu so se nadaljevale tudi v zadnji četrtini in v 34 minuti je prednost Olimpije znašala že velikih 10 točk (57:47). Strelski post Krke je po kakih sedmih minutah s polaganjem le prekinil Armstead in nato dodal še trojko. Ko je svojo prispeval še Hukić, je Krka zaostajala le še 56:59, a je Olimpija po tehnični napaki Mulaliča spet ušla na plus šest. No, Novomeščani se niso dali. Na krilih neustavljivega Armsteada so se spet približali, Hukić pa je z novo trojko minuto in pol pred koncem Krko spet popeljal v vodstvo 63:62.

V zadnjih minutah tekme je Krka zaprla vse poti do obroča, Mulalić pa je z novo trojko 37 sekund pred koncem svoje moštvo odpeljal na 66:62. Ko se je Krka ubranila še enega napada in je nato po hitrem prekršku na črto prostih metov stopil Hukić, je postalo jasno, da se bo v vitrini Krke zalesketal četrti superpokal.

Na koncu je bilo 68:65. Armstead je dosegel 23 točk, Mulalić in Hukič po 12. Olimpija je skok dobila s 45:22, a je tudi izgubila še enkrat več žog kot Krka (19:10). V soboto Krka v prvem krogu lige ABA gosti Cedevito.

Aleksandar Džikić, trener Krke:

"Oboji v solidnem stanju pričakujemo začetek Lige ABA. Tekmo smo začeli odlično, nato nekoliko padli, a na koncu vseeno slavili zmago. Na igrišču nismo imeli niti enkrat nerešene situacije, zato tudi nisem videl potrebe po tem, da v končnici vzamem minuto odmora. Malo mi je žal, da nismo izvedli nekaterih stvari, ki smo jih vadili na treningih, saj bi z njimi veliko lažje prišli do zmage. Veliko fantov je prvič v življenju igralo na taki pomembni tekmi."

Malcolm Ray Armstead, igralec Krke in najkoristnejši igralec Superpokala 2014:

"Skozi celotno tekmo smo, kljub padcu v igri v tretji četrtini, ostali osredotočeni. Zahvala za mojo sijajno igro gre soigralcem, ki so odlično odpirali prostor na parketu, tako da sem lahko ustvarjal, kar sem želel, in izkoriščal ponujene priložnosti. Veselim se vsake prihodnje tekme in vsakič, ko stopim na parket, želim biti boljši."

* Športna dvorana, gledalcev 700, sodniki: Pukl, Petek (oba Maribor), Nedović (Kranj).
* Krka: Kastrati 4, Rojc 2, Armstead 23 (6:9), Mulalić 12, Joksimović 8, Booker 5 (0:2), Hukić 12 (2:2), Bolčina 2.
* Union Olimpija: Rupnik 11 (2:2), Hrovat 15 (1:2), Salin 2 (2:2), Murić 14 (3:3), Begić 4 (2:4), Nikolov 7 (1:2), Omić 5 (3:6), Marinović 7 (2:2).
* Prosti meti: Krka 8:13, Union Olimpija 16:23.
* Met za dve točki: Krka 15:37, Union Olimpija 14:38.
* Met za tri točke: Krka 10:25 (Mulalić 4, Armstead 3, Hukić 2, Booker), Union Olimpija 7:26 (Rupnik 3, Hrovat 2, Murić, Marinović).
* Skoki: Krka 29 (22 + 7), Union Olimpija 51 (31 + 20).
* Osebne napake: Krka 27, Union Olimpija 23.
* Pet osebnih: Rupnik (37.).