rokomet

Trimo, Ribnica in Krka spet zmagali

5.10.2014 | 08:45

V Novem mestu se je z 11 goli izkazal Grega Okleščen (Foto: B. B., arhiv DL)

Novo mesto, Trebnje, Sevnica - V 5. krogu rokometnega prvenstva je Krka v Marofu prvič zmagala, ugnala je Slovenj Gradec, Trimo je prav tako doma pokoril Ormožane, Ribnica pa je slavila v Sevnici. Krško je že v sredo klonilo v Celju, Sviš pa drevi čaka gostovanje v Mariboru.

Krka : Slovenj Gradec 2011 36:30 (18:16)

* Krka: Štangelj, Jurečič 4, Lavrič 3, Didovič 2, Okleščen 11, Rojc 1, Irman, Jakše, Rašo, Smolnik 7 (5), Vidmar, Cvikl 1, Božič, Potič 4, Adamčič, Klobčar 3.

* Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 1, Voršič 3, Zbičajnik 1, Čivčič, Ovniček 2, Doberšek, Levc 11, Kresnik 1, Kobold, Šol 1, Poklič 6 (4), Soldo, Plešej 1, Podstenšek 1, Štumpfl 1.

Po zmagoslavjih v Ivančni Gorici in Krškem so rokometaši Krke prvič v novi sezoni zmagali še na domačem parketu. V dvorani Marof so ugnali povratnike na prvoligaško sceno iz Slovenj Gradca. Korošci so se prvi dve tretjini tekme dobro upirali, a je Krka po sijajni predstavi Grege Okleščena na velik odmor odšli z 18:16. V drugi polovici tekme so Novomeščani vseskozi nadzirali goste in ko so deset minut pred koncem povedli za štiri gole (29:25), je postalo jasno, da bosta točki ostali doma.

V novomeški ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Okleščen z 11 in Žiga Smolnik s sedmimi goli.

Trimo Trebnje : Jeruzalem Ormož 29:23 (14:9)

* Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Radelj 1, Skol 7 (4), Kotar, Željko, Baznik, Potočnik 2, Udovič 3, Sašek 4, Ferkulj 6 (1), Grandovec, Florjančič 6, Brana, Urbič.

* Jeruzalem Ormož: Bratanović, T. Cvetko, R. Cvetko 1, Kolmančič 2, Bogadi, Radujković 4, Čudić 6, Kocbek 5, Veselko 1, Mesarič, Grizolt, Gregorc 3, Balent, Topolovec, Petrovič.

Trebanjci so zanesljivo zmagali in dosegli četrto zmago v državnem prvenstvu, njihova tokratna žrtev pa so bili rokometaši iz Ormoža. Izbranci domačega trenerja Romana Šavriča so vseskozi imeli vajeti igre v svojih rokah. Po dvajsetih minutah so si priigrali vodstvo 10:7, v nadaljevanju pa brez posebnega naprezanja plemenitili svojo prednost do končne zmage, ki jih je zadržala v zgornjem delu prvenstvene lestvice.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Rok Skol s sedmimi goli, Jaka Ferkulj in Luka Florjančič sta jih dosegla po šest, medtem ko je vratar Rok Jelovčan v tridesetih minutah zbral enajst obramb.

Sevnica : Riko Ribnica 24:29 (15:17)

* Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc 1, Djurdjević 8 (6), Brglez, Cigler, Gorenjak 2, Štefanič 6, Novšak, Kuhar, Brilej 5, Bezgovšek, Gjerek 1, Pernovšek, Suholežnik 1, Mrgole.

* Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 9 (4), Fink 2, Atanasov, Merhar, Grebenc 3, Henigman 5, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 4, Skušek 4 (1), Knavs, Markovič, Batinič 1, Košmrlj.

Rokometaši iz Ribnice so po pričakovanju slavili v Sevnici, z izjemo poraza proti Celjanom pa so zabeležili že četrto zmago v petih tekmah. Sevničani so bili do polovice drugega polčasa dokaj konkurenčni favoriziranim gostom, ki pa so v odločilnih trenutkih le dvignili raven svoje igre in si v 51. minuti priigrali visoko prednost sedmih golov (28:21).

V zmagoviti ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Patrik Leban z devetimi in Nik Henigman s petimi goli, v poraženi pa Milo Djurdjević z osmimi goli, od tega jih je šest prispeval po izvajanju sedemmetrovk. Aljoša Štefanič je dosegel šest zadetkov.