odbojka

Ko so uredili sprejem, je zatajil napad

9.10.2014 | 09:10 | B. B./STA

Šoštanj Topolšica : Krka 3:1 (23, 15, -18, 17)

Odbojkarji Krke se z gostovanja v Šoštanju vračajo praznih rok. Gostitelji so zabeležili prvo zmago v sezoni in na lestvici prehiteli Krko, ki je s tremi točkami na osmem mestu.

Šoštanj Topolšica je začel precej bolje. Z dobrimi servisi so nenehno pritiskali na sprejem Krke, nekajkrat vodili za štiri točke, nazadnje pri izidu 17:13. Tudi ko je na semaforju kazalo 20:17, se še ni napovedovala dramatična končnica, a prišlo je ravno do nje. Dolenjci so izenačili na 23:23, a v končnici vendarle niso bili dovolj zbrani, da bi dobili niz.

V drugem so Šoštanjčani še bolje servirali. Dosegli so kar sedem asov, pri začetnih udarcih so blesteli predvsem Jakob Rojnik, Tadej Boženk in Nejc Uršič, dodatno pa je Krko v obup spravljal dober blok tekmecev na čelu z Jako Vovkom. Izenačeno je bilo le do prvega tehničnega odmora, nato pa so domači iz točke v točko večali prednost, na koncu so jih Novomeščanom dovolili le 15.

V tretjem nizu so gostitelji močno popustili, začeli so delati napake, Krka je povedla z 9:4, Luka Brulec in Martin Kosmina pa sta nizala točke kot za stavo. Pri 22:12 je bilo jasno, da se bo dvoboj podaljšal, čeprav so domači v končnici vendarle nekoliko ublažili poraz.

Krka je končno ujela pravi ritem pri sprejemu, a je v četrtem nizu zatajil napad. Domači so znali izkoristiti številne napake in čeprav je Krka pokazala veliko mero nepopustljivosti, njihova zmaga vendarle ni bila preveč ogrožena.

* Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 40, sodnika: Valentar (Prevalje), Perčič (Kamnik).

* Šoštanj Topolšica: Mulec, Žnider, Vrhunc 6, Port, Prikeržnik 7, Boženk 14, Rojnik 14, Pavič, Menih, Koželnik, Uršič 9, Vovk 14.

* Krka: Brulec 17, Ožbalt, Erpič 6, Vrhovšek, Kosmina 15, Zalar, Kastrevec, Rastoder, Smrke 3, Pucelj, Bregar 4, Turk 13.