Tretja tekma, tretja zmaga

12.10.2014 | 20:50 | I. V.

Malcolm Armstead je bil tudi na tretji tekmi nove sezone v jadranski ligi najboljši mož v dresu Krke - 17 točk, enajst asistenc in dve ukradeni žogi. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Po najbrž res nekoliko nepričakovanih zmagah v prvih dveh krogih jadranske košarkarske lige nad Cedevito in Partizanom so košarkarji Krke, tokrat prvič v vlogi favoritov, nocoj zmagali še tretjič, valjevski Metalac so ugnali s kar tridesetimi točkami razlike, z 89:59.

Novomeški košarkarji so tekmo začeli precej lahkotno in novincem v ligi dovolili, da so povedli s 13:7 in bili Novomeščanom enakovredni skoraj ves prvi polčas, a do odmora je krkašem pod taktirko tudi danes izvrstnega Malcolma Armsteada uspelo stvari postaviti na svoje mesto in povesti s 36:25.

V tretji četrtini se je razigral še Mirko Mulalić, ki je v tem delu igre dosegel kar dvanajst točk, sredi zadnje četrtine pa je Krka po košu Alexisa Wangmeneja povedla s 74:52 in domači trener je lahko na igrišče poslal tudi podmladek - edinega domačega košarkarja v moštvu Zatežiča, pa Polutaka in Ritlopa, a niti pomaljena postava prednosti do konca tekme ni zapravila.

Košarkarji Krke  bodo v soboto v 4. krogu gostovali pri Igokei, ki je po treh krogih še brez zmage.

Krka : Metalac 89:59 (16:19, 36:28, 66:50)

Krka: Rojc 6 (3:6), Wangmene 15 (3:3), Armstead 17 (0:1), Mulalić 14 (1:3), Joksimović 10 (1:2), Booker 10 (2:2), Polutak 2, Hukić 10 (2:2), Zatezić 3, Ritlop 2.

Metalac: Malešević 10 (1:2), Radenković 1 (1:2), Bakić 9 (3:4), Kutlešić 4, Otašević 9 (1:2), Majstrović 10 (2:4), Josilo 7 (0:2), Tomašević 2, Ljubičić 7.

Prosti meti: Krka 12:19, Metalac 8:16.
Met za tri točke: Krka 11:23 (Armstead in Mulalić po 3, Booker 2, Rojc, Joksimović, Zatezić po 1), Metalac 5:29 (Otašević 2, Malašević, Josilo in Ljubičić po 1).
Osebne napake: Krka 19, Metalac 22.