nogomet

Krka tretja na sredozemskem pokalu

13.10.2014 | 09:45 | T. Š.

Novo mesto, Carigrad - Slovenski državni prvaki, namiznoteniški klub Krka, so na 1. Sredozemskem klubskem pokalu, ki se je včeraj končal v Carigradu, osvojili tretje mesto. Enako dobro so se odrezale tudi prvakinje, Fužinar Interdiskont, ki so osvojile bron.

V prestolnici Turčije so imeli v konkurenci 22 ekip iz 13 držav

Uroš Slatinšek, Darko Jorgić in Tilen Novak so v nedeljskem polfinalu dopoldne proti STK Dr. Časl niso imeli možnosti in so izgubili z 0:3, v tekmi za tretje mesto pa sta se izkazala Uroš Slatinšek z dvema zmagama in Tilen Novak s ključno točko na 3. poziciji. Francozi iz Sporting Union so padli z 2:3.

Korošice v postavi Asya Kasabova, Manca Fajmut ter dvojčici Zala in Nika Veronik so bile blizu finala, a v odločilni tekmi proti STK Dr. Časl Kasabovi žal ni uspelo napraviti odločilnega koraka, bilo je 2:3. Za lepo slovo od tekmovanja so nato Fužinarke v tekmi za bronasto kolajno premagale domačo ekipo Cukurova Universitesi.