nogomet

Še vedno brez točke v gosteh

16.10.2014 | 09:20 | STA, M. M.

ilustrativna slika (Foto: I.V., arhiv DL)

Ptuj, Novo mesto - Nogometaši Zavrča so na Ptuju v 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali novomeško Krko z 2:0 (0:0).

Krka je tudi po gostovanju v Zavrču edina ekipa v sezoni, ki še ni dosegla točke v gosteh. Novomeščani so v prvem polčasu še držali korak z domačimi, v drugem delu pa hitro prejeli zadetka in tako ostajajo pri repu lestvice. Zavrč je na drugi strani z osmo zmago v sezoni ostal pod vrhom lestvice.

Prvi polčas ni ponudil preveč razburljive predstave. Borbenost sta pokazali obe ekipi, resnih priložnosti pa si nista pripravili. Josip Fuček in Vinko Buden sta v uvodnih minutah dvakrat merila v okvir vrat, obakrat pa je Marko Ranilović posredoval brez večjih težav. Jure Matjašič je za domače prvi strel sprožil v 15. minuti, a tudi ta ni bil posebej nevaren za Tomislava Pelina. To pa so bili praktični vsi omembe vredni poskusi v tem delu igre.

Po relativno mirnem začetku drugega polčasa so domači povedli v 65. minuti. Matjašič je potegnil v protinapad (gosti so imeli na igrišču igralca manj, saj je ob robu igrišča čakal poškodovani Alen Vučkić), na robu kazenskega prostora je podal malce nazaj do rezervista Daria Jerteca, ki je zadel desni spodnji kot vrat gostov.

Domači so že v 73. minuti podvojili prednost, potem ko je žoga po kotu Dorisa Kelenca in neposrečenem poskusu Jerteca z roba kazenskega prostora prišla na rob kazenskega prostora do Dina Kresingerja, ta pa jo je pred golom poslal v mrežo.

V 90. minuti je pri gostih priložnost zapravil Martin Šaban, njegov strel je ustavil domači vratar, že v sodniškem dodatku pa je nov protinapad Zavrča končal Andrej Dugolin, a od daleč zadel le vratnico.

Zavrč bo v 14. krogu v soboto gostoval v Kopru, Krka pa bo dan pozneje gostila Domžale.

* Mestni stadion, gledalcev 300, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Mikača (Višnja Gora) in Lunežnik (Zgornja Ložnica).

* Strelca: 1:0 Jertec (65.), 2:0 Kresinger (73.).

* Zavrč: Ranilović, Sambolec, Kristić, Datković, Dedić (od 76. Dugolin), Šafarić, Brdar (od 49. Jertec), Cvek, Polić (od 65. Kelenc), Matjašič, Kresinger.

* Krka: Pelin, Rašić, Žižić, Buden, Vučkić, Fuček (od 72. Šaban), Welbeck-Masseko, Palić (od 82. Mojstrović), Perić, Ihbeisheh, Kastrevec.

* Rumeni kartoni: Šafarić, Polić, Cvek; Rašić.