rokomet

Preobrata (žal) ni bilo

16.10.2014 | 13:05 | STA, M. M.

ilustrativna slika (Foto: I.V., arhiv DL)

Trebnje - Rokometaši Gorenja Velenja so v tekmi 7. kroga 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Trimo Trebnje s 30:23 (15:11).

V dvoboju ekip z vrha lestvice so bili boljši Velenjčani, domači pa so bili po manjši krizi sredi prvega polčasa preveč oddaljeni od tekmecev, da bi lahko še naredili preobrat. Gorenje je v nadaljevanju tekme zanesljivo nadzorovalo potek tekme in si priborilo novi prvenstveni točki.

Začetek je bil izenačen, po vodstvu gostov s 4:3 pa so domači zastali. Velenjčani so si hitro nabrali pet golov naskoka (12:7, 15:10), ob polčasu vodili za štiri, v drugem delu pa se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Gostje so vseskozi imeli varno prednost, najmanjša razlika v drugem polčasu je bila pet golov, ob koncu je bilo na semaforju 23:30.

Pri domačih so imeli tri strelce s po štirimi zadetki (Uroš Udovič, Klemen Sašek, Luka Florjančič), pri Gorenju pa je bil najbolj razpoložen Marko Dujmović z osmimi zadetki.

V naslednjem krogu se bodo Trebanjci 25. oktobra doma pomerili s Krko, Velenjčane pa ta dan čaka domači obračun s Svišem.

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 250, sodnika: Klančar, Kočevar (oba Ribnica).

* Trimo Trebnje: Jelovčan, Zaplotnik, Femec, Radelj 3, Skol 2 (1), Sušin 3, Željko, Baznik, Potočnik 1, Udovič 4 (1), Sašek 4, Ferkulj 1, Grandovec 1, Florjančič 4, Brana, Urbič.

* Gorenje Velenje: B. Burić, Božovič, Medved 3, S. Burić 3, Szyba 2, Skube 5 (3), Ferlin, Golčar 1, Šoštarič, Papež 4, Kleč 2, Gams 2, Zaponšek, Nosan, Dujković 8, Bečiri.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (2), Gorenje Velenje 3 (3).

* Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Gorenje Velenje 8 minut.