odbojka

Krka je premagala Maribor

18.10.2014 | 23:00 | I. V.

Novo mesto - Odbojkarji Krke so nocoj v sedmem krogu državnega prvenstvana domačem igrišču s 3:0 dobili izredno pomembno tekmo z Lunusom Mariborom, kar je njihova druga zmaga v sezoni, z njo pa so prehiteli Novogoričane in se približali sredini lestvice.

Tekma je bila vse prej kot dolgočasna, saj so predvsem odbojkarji Krke precej nihali v igri. Prvi set se je začel zelo izenačeno, gostje so pri deveti točki že vodili tudi z dvema točkama prednosti, v končnici pa so bili precej nebogljeni, saj so Novomeščani tik pred koncem že vodili s 24:16, a potem izkoristili šele tretjo zaključno žogo.

Drugi niz je bil precej bolj dramatičen. Gostje so vodili večji del niza, Novomeščani pa so jih ujeli šele ob koncu in izkoristili drugo zaključno žogo, za kar je z asom poskrbel podajalec Gašper Pucelj.

V prvem delu tretjega niza so bili krkaši precej nebogljeni, Mariborčani pa so se razigrali in vodili s štirimi do petimi točkami prednosti, potem pa je na servis prišel Erpič, ki je poskrbel, da se je Krka vrnila v igro in povedla.pri 16:15, po nekaj menjavah servisa je nato Krka povedla z 21:18 in vodstvo obdržala do konca.

V soboto, 25. oktobra, čaka Krko pomembno gostovanje pri predzadnjeuvrščenem novogoriškem Go Voleyu.

Krka : Lunos Maribor 3:0 (18, 24, 21);