Prvi poraz Krke v ligi Aba

19.10.2014 | 08:35 | STA, M. M.

ilustrativna slika (Foto: I.V., arhiv DL)

Laktaši, Novo mesto - Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Aba v gosteh izgubili z Igokeo s 53:66 (13:18, 34:32, 41:51).

Košarkarji Krke so se na gostovanje k Igokei podali kot ena od treh še neporaženih ekip (poleg nje sta imeli prve tri zmage še Budućnost in Crvena zvezda) v ligi Aba, ne pa tudi kot ekipa brez poraza, saj so med tednom doživeli hladen tuš na preizkušnji državnega prvenstva in klonili proti Grosupeljčanom.

Kljub temu so bili načrti slovenskih prvakov jasni, podaljšati niz zmag v regionalnem tekmovanju na štiri, njihovi tekmeci pa so si prav tako močno želeli zmagati, saj so sezono začeli prav z nasprotnim izkupičkom - na treh tekmah so imeli tri poraze.

Začetek sicer ni bil po željah slovenske ekipe, domači so hitro prevzeli pobudo in povedli z 11:4, prednost pa obdržali celotno prvo četrtino. Po zaostanku 13:21 so se Dolenjci le prebudili, začeli zadevati (izza črte sicer še ne, saj so v prvem polčasu trojke metali 1-10), tako da so se gostiteljem najprej približali (25:24), nato izenačili (28:28), tik pred koncem prvega dela pa povedli s 34:32.

A nadaljevanje je bilo spet slabo. Igokea je spet hitro povedla, nerazpoloženi krkaši pa so jo zaman lovili. Novomeške trojke so bile včeraj redke (4-19), met preslab, vse skupaj pa je pripeljalo do razlike -10 (51:41) ob koncu tretjega dela. Zadnja četrtina pa tudi ni prinesla preobrata, tako da so morali slovenski prvaki prvič v novi sezoni v ligi Aba z igrišča sklonjenih glav.

V naslednjem krogu bodo krkaši v soboto, 25. oktobra, gostili Skopje.

* Dvorana Laktaši, gledalcev 1000, sodniki: Radović, Rutešić, Radojković.

* Igokea: Jeremić 10 (1:2), Jorović 13, Drenovac 5 (2:2), Bunić 12, Jones 19 (4:5), Dragović 7 (2:2).

* Krka: Kastrati 9 (0:1), Rojc 2 (2:2), Wangmene 6, Armstead 14 (2:3), Mulalić 4 (2:2), Booker 12 81:1), Hukić 6.

* Prosti meti: Igokea 9:11, Krka 7:9.

* Met za tri točke: Igokea 9:28 (Jorović 3, Jones 3, Dragović, Drenovac, Jeremić), Krka 4:19 (Armstead 2, Kastrati, Booker).

* Osebne napake: Igokea 16, Krka 18.