nogomet

Z Domžalami zdržali do 87. minute

19.10.2014 | 18:00 | I. V.

Vratar Pelin je ostal nepremagan do 87. minute. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Nogometaši Krke bi bili zelo zadovoljni, če bi izid 0:0 ostal do konca tekme z vodilnimi Domžalami, a so gostje v 87. minuti izpeljali eno svojih redkih obetavnih akcij, po podaji Vuka je Simič iz neposredne bližine streljal na domača vrata, a je vratar Pelin strel obranil, vendar se je žoga odbila do Morela, ki jo je potisnil v mrežo.

Pot Domžalčanov do pričakovane zmage ni bila lahka, saj so Novomeščani brez večjih težav zdržali njihov pritisk v prvem polčasu, v drugem pa so celo vzeli igro v svoje roke in večkrat nevarno prodrli pred vrata letos skoraj nepremagljivega vratarja Vidmarja.

Po začetnem obleganju novomeških vrat, ki so bila najbolj ogrožena v tretji minuti, ko je Simič zadel vratnico, so do prve priložnosti prišli tudi Novomeščani - strel Danijela Rašića je v dvajseti minuti vratar Nejc Vidmar ustavil.

V drugem polčasu je imel v 52. minuti priložnost za zadetek Josip Fuček, a je zgrešil domžalska vrata.

V nedeljo bo Krka spet igrala doma, tokrat z velenjskim Rudarjem.

Krka : Domžale 0:1 (0:0)

Strelec: 0:1 Morel (87.).
Krka: Pelin, Rašić, Vučkić (od 66. Ihbeisheh), Žižić, Buden, Fuček, Jurić (od 46. Mojstrović), Dežmar, Welbeck-Masseko, Palić, Kastrevec (od 83. Šaban).
Domžale: Vidmar, Janža, Zec, Korun, Skubic, Maksimović, Majer, Morel, Šišić (od 62. Požeg Vancaš), Simić (od 90. Podlogar), Aneff (od 73. Vuk).
Rumeni kartoni: Kastrevec, Buden, Welbeck-Masseko, Žižić; Simić, Korun, Šišić, Vidmar.