košarka

Prva zmaga Krke v slovenski ligi

22.10.2014 | 09:35

Krka :  Elektra Šoštanj 81:48

Erjon  Kastrati je bi s 13 točkami poleg Wangmeneja najboljši strelec Krke na tekmi z Elektro. (Foto: I. Vidmar)

Erjon Kastrati je bi s 13 točkami poleg Wangmeneja najboljši strelec Krke na tekmi z Elektro. (Foto: I. Vidmar)

Košarkarji Krke so v tretjem krogu prve slovenske košarkarske lige Telemach sInoči z 81:48 premagali šoštanjsko Elektro in tako po porazu v Grosuplju dosegli prvo zmago v tem tekmovanju v tej sezoni.

Šoštanjčani so, opogumljeni po uspehu Grosupeljčanov, tekmo začeli poletno in držali korak s pomlajeno Krkino postavo do 12. minute, ko je bil izid nazadnje izenačen na 19. Sredi druge četrtine so Novomeščani le začeli višati prednost, vrstile so se domiselne akcije in zabijanja, prednost pa je kljub želji po atraktivni igri rasla vse do zadnjega piska sirene. Tokrat sta se najbolj naigrala predvsem Erjon Kastrati in Aleksis Wangmene, ki sta bila s 13 točkami najboljša strelca Krke, po deset točk pa sta k zmagi prispevala Žiga Zatežič in Tomaž Bolčina.

V četrtem krogu košarkarskega državnega prvenstva bodo krkaši 29. oktobra ob 19. uri gostovali pri Rogaški v Rogaški Slatini.

Krka :  Elektra Šoštanj 81:48 (16:15, 40:28, 61:35)

Krka: Kastrati 13 (7:10), Rojc 12 (5:6), Wangmene 13 (7:8), Mulalić 7, Joksimović 4, Polutak 5 (3:6), Zatežič 10, Bolčina 10, Ritlop 7 (2:2).

Elektra Šoštanj: Kosi 3 (1:2), Zagorc 6 (2:2), Malus 17 (1:2), Lekič 3 (1:2), Bukovič 3 (1:2), Bajramlić 6 (2:2), Horvat 3, Brčina 7 (0:1).

Prosti meti: Krka 24:32, Elektra Šoštanj 8:13.
Met za tri točke: Krka 5:18 (Zatežič 2, Ritlop, Mulalić, Rojc po 1), Elektra Šoštanj 2:24 (Horvat, Brčina).
Osebne napake: Krka 20, Elektra Šoštanj 29.
Pet osebnih: Bločina; Zagorc.