Krka ostaja pri vrhu lestvice jadranske lige

26.10.2014 | 08:40

Krka : MZT Skopje 85:52

Erjon Kastrati (Foto: I. V./arhiv DL)

Novo mesto - Po spodrsljajih v Laktaših in v Grosupljem se košarkarji Krke vračajo na stari (zmagovalni) tir. Med tednom so rutinsko opravili z Elektro, sinoči pa so v petem krogu jadranske košarkarske lige povsem nadigrali skopski MZT in ostajajo pri vrhu prvenstvene lestvice.

Tekma se ni začela ravno obetavno, saj so gostje iz Makedonije povedli s 7:2 in v sedmi minuti srečanja še vodili s 13:12, potem pa so krkaši z delnim izidom 9:0 stvari hitro postavili na svoje mesto. Sredi druge četrtine je njihova prednost presegla deset točk, proti koncu tretje pa so vodili že z več kot dvajsetimi točkami, tako da so sredi zadnje četrtine v igro lahko vstopili tudi Zatežić, Polutak in Ritlop.

Najboljša igralca v Krkinem dresu sta bila Erjon Kastrati, ki je v devetnajstih minutah igre dosegel 15 točk ter temu dodal dva skoka in tri ukradene žoge, in Chris Booker s 14 točkami sedmimi skoki in tremi ukradenimi žogami. S 15 točkami se je izkazal tudi Joksimović.

Krka : MZT Skopje 85:52 (23:15, 43:31, 64:43)

Krka: Kastrati 15 (5:6), Rojc 7 (2:2), Wangmene 7 (3:4), Armstead 11, Mulalić 11, Joksimović 15, Booker 14, Hukić 1 (1:2), Bolčina 4.

MZT Skopje: Stajić 3 (0:2), Klassen 9 (1:2), Lučić 2, Simonovski 10 (1:1), Živčević 3, Mladenovski 2, DeMuynck 4, Marinković 7 (1:2), Nikolovski 6 (3:4), Cvetković 6 (1:2).

Prosti meti: Krka 11:16, MZT Skopje 7:13.

Met za tri točke: Krka 6:17 (Mulalić 3, Armstead, Joksimović, Rojc), MZT Skopje 7:26 (Simonovski 3, Stajić, Živčević, Nikolovski, Cvetković).

Osebne napake: Krka 17, MZT Skopje 20.