nogomet

Rudar kaznoval premalo podjetno Krko

26.10.2014 | 19:25 | STA/ B. B.

Krka : Rudar Velenje 1:1 (1:0)

Novo mesto - Krka in Rudar sta se v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšla z izidom 1:1 (1:0). Na stadionu pod Portovalom je dolgo kazalo na uspeh domačih, ki pa so se morali na koncu zadovoljiti s točko. Na predzadnjem mestu imajo zdaj pred Radomljami, ki jih je s 5:0 prerešetalo Celje, štiri točke prednosti.

Pred tekmo je domači trener Miloš Rus v napad namesto Žige Kastrevca postavil Martina Šabana, Velenjčani pa niso mogli računati na poškodovanega Daliborja Radujka in kaznovanega Dragana Jeliča.

Žoga je že v peti minuti končala v mreži Krke, a je sodnik zaradi prekrška nad Marinom Perićem razveljavil. Krka je prevzela pobudo, a pravega zaključka dolgo časa ni bilo.Prvi je v 27. minuti resno zapretil Martin Šaban, minuto pozneje pa je bil natančnejši Marin Perič. Welbeck-Maseko je na sredini igrišča prišel do žoge, podal v kazenski prostor, Perič pa je nato ugnal Rozmana za 1:0. Gostje so imeli najlepšo priložnost za izenačenje pet minut pozneje, Ivan Firer se je znašel sam pred Tomislavom Pelinom, a je preveč okleval in vratar Krke je njegov strel ukrotil.

Nogometaši Krškega so v 12. krogu 2. slovenske nogometne lige doživeli drugi poraz, z 1:2 so izgubili v gosteh proti Rolteku Dobu. V 80. minuti je imel Slaviša Dvorančič priložnost za izenačenje z enajstmetrovke, a je bil neuspešen. Spodrsljaj Krškega je unovčil Aluminij, ki je v Veržeju zmagal s 3:0 in se vodilni ekipi približal na tri točke.

V nadaljevanju so boljšo igro pokazali Velenjčani, ki so bili aktivnejši in tudi nevarnejši. Damjan Trifkovič, ki je vstopil v igro v drugem polčasu, je povzročal največ preglavic domačim, a je Krka, ki se je v tem delu tekme pretežno branila, zadržala vse poskuse gostov. Tako je ostalo vse do 76. minute, ko je izkušeni branilec Elvedin Džinič po podaji iz kota z glavo premagal Pelina za 1:1.

Izenačenje je domače le spodbudil k nekoliko podjetnejši igri, priložnosti sta si pet minut pred koncem pripravila Šaban in Fuček, izid pa se vseeno ni več spremenil.

V naslednjem krogu, 2. novembra, bo Krka gostovala v Kopru.

* Stadion Portoval, gledalcev 300, sodniki: Žganec (Ljubljana), Klančnik (Slovenj Gradec), Mikača (Višnja Gora).

* Strelca: 1:0 Perić (28.), 1:1 Džinić (76.).

* Krka: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Rašić, Šaban, Dežmar, Welbeck-Maseko, Palić, Fuček, Perić (od 63. Kastrevec).

* Rudar: Rozman, Knezović, Džinić, Klinar, Jahić (od 72. Krefl), Stjepanović (od 73. Bolha), Črnčič, Plesec (od 46. Trifkovič), Babić, Kocić, Firer.

* Rumeni kartoni: Perić, Palić, Kastrevc, Buden; Firer, Krefl.