rokomet

Sviš presenetil Ribnico ter prehitel Krško in Sevnico

9.11.2014 | 08:55 | B. B./STA

Rokometaši Sviša so v 9. krogu državnega prvenstva na levi nogi ujeli Ribničane in se z drugo zmago v sezoni le odlepili z dna lestvice, kjer zdaj "kraljujeta" Sevnica in Krško. Posavska kluba sta možnost za pomembne točke tokrat zapravila v končnicah. Krka (foto) se je dobro držala proti Velenju, Celjani pa so povsem razbili Trebanjce.

Sviš Ivančna Gorica : Riko Ribnica 34:29 (20:18)

Do tega kroga zadnjeuvrščeni Sviš je nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo premagal favorizirano zasedbo iz Ribnice. Ivančani so bili vseskozi v rahli prednosti, odločilno zalogo zadetkov pa so si priigrali v začetku drugega polčasa, ko so v 34. minuti povedli s 24:18. Ribničani so v nadaljevanju poskušali pripraviti preobrat, a so bili zavoljo zrele predstave domačih na koncu daleč od uspeha.

V domači ekipi je blestel Simon Stopar z osmimi zadetki, enega manj je dosegel njegov brat Gašper, medtem ko je Patrik Leban za gostujočo dosegel deset golov.

* Sviš Ivančna Gorica: Mohar, Slapničar, Tekavec, Nered, Potokar, Marušič 4, Zavodnik 6 (1), S. Stopar 8, Pekolj 3, Matej Košir 1, Kalabić 3, Marinčič 1, Kristan, G. Stopar 7, Bučar, Matic Košir.

* Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 10 (3), Fink 2, Atanasov, Merhar, Grebenc 6, Henigman, Nosan 3, Andoljšek, Pucelj 2, Skušek 2 (1), Knavs, Markovič 1, Batinič 3, Košmrlj.

Slovan : Krško 29:28 (15:14)

Slovan, ki je sredi tedna na tekmi osmine finala pokala na Kodeljevem gladko izgubila proti Krki, je sinoči z velikimi težavami ugnal Krško, ki je zdrsnilo na zadnje mesto v ligi. V ljubljanski ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Nejc Planinc z osmimi, v krški pa Blaž Sendelbah s sedmimi zadetki.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, ekipa iz Krškega pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico. Obe tekmi bosta v soboto, 15. novembra.

* Slovan: Nunčič, Selaković, Prevolnik 3, Grojzdek 1, Ži. Matajič, Marinček, Bogdanič-Jenko 4, Kete 4, Stojnič, Erak, Topolovec 1, Kovačič 2, Ža. Matajič 1, Planinc 8, Sankovič 5, Cvetko.

* Krško: Kozole, Žitnik, Polutnik, Romih, Rozman, Ban 5, Škafar, Sobotič 5, Kodrič, Ferlin, Bogovič, Kastelic 5, Hriberšek 1, Sintič, Sendelbah 7, Vrečar 3, Zoran 2.

Sevnica : Istrabenz Plini Izola 22:27 (12:13)

Večji del tekme se je na sevniškem parketu odvijal povsem odprt in negotov boj. Še v 57. minuti so Sevničani zaostajali le za zadetek (22:23), v prelomnih trenutkih pa so gosti z Obale zaigrali izvrstno, naredili delni izid 4:0 in osvojili zlata vredni točki.

Največji delež k zmagi primorske ekipe je prispeval Peter Božič s 13 goli, medtem ko je vratar Blaž Vončina zbral 12 obramb. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Milo Djurdjević z devetimi zadetki, vratar Nejc Brglez pa je tekmo končal s 14 obrambami.

* Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc, Djurdjević 9 (4), Brglez, Cigler, Gorenjak 5, Štefanič, Novšak, Kuhar, Fižuleto 4, Brilej 1 (1), Bezgovšek 1, Gjerek, Pernovšek 2 (1), Suholežnik, Mrgole.

* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Žgavec 2, Kević, Jurič, Grbec, Božič 13 (6), Zorić-Stepančič 2, Pucelj, Gomezelj 1, Velkavrh, Grlj, Čosić 5, Vuković 4, Popovič.

Krka : Gorenje Velenje 31:41 (17:21)

Velenjčani so v Novem mestu po pričakovanju osvojili obe točki,  odpor Krke pa so dokončno zlomili šele v zadnjih desetih minutah. Zaostanek Novomeščanov se je do 50. minute vrtel med dvema in največ petimi goli, v končnici pa jim je zmanjkalo moči, gosti pa so z enostavnimi akcijami kar bogato napolnili njihovo mrežo.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Staš Skube s sedmimi in Niko Medved s šestimi zadetki, v Krki pa Jan Jurečič z osmimi in Žiga Smolnik s šestimi goli.

* Krka: Štangelj, Jurečič 8 (2), Lavrič 4, Didovič 3, Okleščen 2, Bevec 1, Rojc 1, Pršina, Jakše 2, Rašo, Smolnik 6 (5), Furdi, Božič, Potić 2, Adamčič, Klobčar 2.

* Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 2, Medved 6 (3), S. Burić 5, Szyba 5, Skube 7 (5), Špende 1 (1), Golčar 2, Šoštarič 4, Kleč 1, Dobelšek 2, Papež 1, Gams 3, Nosan 1, Dujmovič 1.

Celje Pivovarna Laško : Trimo Trebnje 43:22 (20:14)

Zadnja žrtev Celjanov v domačem prvenstvu je bil Trimo. Celjani so v prvem polčasu vodili za največ osem zadetkov, v drugem delu pa so zaigrali še bolj odločno in ga dobili s kar 23:8 ter od svojih privržencev za bojevito predstavo prejela stoječe ovacije.

Miha Zarabec se je za Celjane izkazal z osmimi goli, vratar Matevž Skok pa s 15 obrambami. Rok Skol je za Trimo dosegel štiri zadetke.

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1, Skok, Kastelic, Blagotinšek 5, Ivić 2, Žuran, Janc 5, Razgor 2, Marguč 3 (1), Poteko 3, Miklavčič 1, Slišković 5, Zarabec 8 (1), Kodrin 2, Kasal 1, Žvižej 5.

* Trimo Trebnje: Jelovčan, Brana, Urbič, Zaplotnik, Femec 1, Radelj 1, Skol 4 (2), Kotar 2, Sušin 1, Potočnik 2, Udovič 1, Sašek 2, Ferkulj 3, M. Grandovec 1 (1), T. Grandovec 1, Florjančič 3.