Maribor ni dopustil presenečenja

9.11.2014 | 19:50

Krka - Maribor 1:3 (0:2)

Novo mesto - Krka v dvoboju z državnimi prvaki ni prekinila neugodne tradicije. Doslej v devetih prvoligaških obračunih Maribora še ni premagala, tokrat ji ni uspelo iztržiti niti neodločenega izida kot v treh prejšnjih primerih.

Vijoličasti v Portovalu, kjer so igrali brez kaznovanega Luke Zahovića in Agima Ibraimija, ki še čuti posledice bolezni, v prvi postavi pa ni bilo niti Aleša Mertlja, niso sanjsko začeli, toda svojo nalogo so v nadaljevanju opravili rutinirano, po izenačenem začetku so po prekinitvi dosegli zadetek, po njem pa je bilo vse lažje. Malo strahu pri Mariborčanih je bilo čutiti le po znižanju izida, ko je imele Krka celo priložnost za izenačenje.

Navijači domače ekipe so upali, da bo menjava trenerja - Miloša Rusa je zamenjal Andrej Kastrevec - prinesla pozitiven šok. A njihovo realno upanje proti evropskemu Mariboru, katerega igralci so pred tekmo zatrjevali, da je razprodaje točk v državnem prvenstvu konec, je trajalo le 32 minut. Takrat so po dolgočasnem obdobju igre, v katerem je edino pravo priložnost v 29. minuti zapravil Izraelec David Biton, prvaki povedli.

Dare Vršič je izvedel prosti strel z desne strani, v gneči in prerivanju pa se je v kazenskem prostoru najbolje znašel gostujoči kapetan Marcos Tavares in z glavo zatresel mrežo. Le nekaj minut pozneje so gosti povečali vodstvo. Veliko zaslug za to ima Petar Stojanović, ki je prodrl po desni strani, zavrnil žogo v sredino, kjer je do nje pritekel še en Izraelec v mariborski postavi Sintayehu Sallalich, domači vratar Tomislav Pelin je bil po njegovem strelu nemočen.

Gostje so bili tudi v začetku drugega dela nevarnejši, toda prvega gola se je veselila Krka. Tavares je nespretno igral z roko v svojem kazenskem prostoru, enajstmetrovko pa je uspešno izvedel Antun Palić. Takoj po golu so imeli domači še eno priložnost, po kotu je Nikola Žižić za las zgrešil cilj. Kazen za zgrešeno priložnost je sledila v 78. minuti, ko je Mendy - v igro je prišel sedem minut prej - izkoristil žogo v prazen prostor in z močnim strelom postavil končni izid.

Maribor bo v naslednjem krogu po reprezentančnem premoru gostil Luko Koper, Krka pa bo gostovala v Radomljah.

* Stadion Portoval, gledalcev 700, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Kovačič (Preserje), Pavlič (Laze v Tuhinju).

* Strelci: 0:1 Tavares (32.), 0:2 Sallalich (37.), 1:2 Palić (65., 11-m), 1:3 Mendy (78.)

* Krka: Pelin, Rašić, Žižić (od 81. Ejup), Buden, Ihbeisheh, Dežmar (od 85. Šaban), Mojstrović, Welbeck (od 76. Jurić), Palić, Perić. Kastrevec.

* Maribor: Handanović, Rajčević, Arghus, Mejač, Stojanović, Filipović, Vršič (od 90. Ndiaye), Bohar, Sallalich (od 73. Mertelj), Biton (od 71. Mendy), Tavares.

* Rumeni kartoni: Jurić, Rašić; Bohar, Vršič, Stojanović.