Težave med tednom terjale davek

9.11.2014 | 20:25 | B. B.

Krka - Cibona 70:80 (15:23, 35:41, 50:58)

Novo mesto - Košarkarji Krke so doživel drugi poraz v ligi Aba. Pred domačimi gledalci so morali priznati premoč Ciboni, ki je vodila od prve do zadnje minute in zasluženo zmagala z 80:70. Pri Krki se je poznala odsotnost poškodovanega Mulalića, nerazpoložen pa je bil tudi prvi mož Novomeščanov Malcolm Armstead, ki je iz igre metal poraznih 2:15

Čeprav je Cibona nekajkrat ušla na več kot deset točk prednosti, je bila Krka ves čas blizu, sredi tretje četrtine je prišla na vsega točko zaostanka, toda ob slabi igri tako v napadu kot obrambi ni bila sposobna narediti preobrata.

Zgolj nekaj minut navdahnjene predstave je bilo premalo za motivirane goste, ki so se predstavili z novo okrepitvijo, makedonskim reprezentantom Vlatkom Ilievskim. Ta je prav v tretji četrtini dosegel nekaj pomembnih košev, ki so goste oddaljili na varno razdaljo.

Pri Krki je odpovedal predvsem glavni tvorec dosedanjih uspehov, ameriški organizator igre Malcolm Armsteda. Tekmo je končal z 11 točkami ob metu 1:8 za dve točki in 1:7 izza polkroga. Največ točk sta dosegla Chris Booker (17) in Jasmin Hukić (15).

"Nisem preveč presenečen s takim izidom, saj v celem tednu niti enkrat nismo trenirali z desetimi igralci. Hukić in Armstead sta bila brez treninga pred to tekmo, sinoči se je na treningu poškodoval še Wangmene. Borili smo se, kolikor smo se lahko. Določene zadeve bi bile lahko boljše, a to je bilo to. Nenazadnje je Cibona veliko kakovostnejše moštvo od nas, vendar smo ji bili v dobrem delu tekme dokaj enakopravni," je po tekmi povedal trener Krke Aleksandar Džikić.

V naslednjem krogu (16. 11.) bo Krka gostovala pri vodilni in še neporaženi Crveni zvezdi.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1350, sodniki: Jovčić, Obradović, J. Juras (vsi Srbija).

* Krka: Kastrati 3, Rojc 10 (1:2), Wangmene 2, Armstead 11 (6:6), Joksimović 8 (2:6), Booker 17 (1:2), Hukić 15 (0:1), Bolčina 4 (2:2).

* Cibona: Markota 18 (2:2), Krušlin 8, Blassingame 9, Rozić 8 (0:1), Jagodić 8, Lalić 14 (6:8), Siriščević 7 (2:2), Ilievski 8.

* Prosti meti: Krka 12:19, Cibona 10:13.

* Met za tri točke: Krka 10:27 (Hukić 3, Joksimović 2, Booker 2, Kastrati, Rojs, Armstead), Cibona 10:21 (Blassingame 3, Ilievski 2, Markota 2, Krušlin 2, Siriščević).

* Osebne napake: Krka 19, Cibona 23.

* Pet osebnih: Kastrati (34.), Blassingame (38.).